Vamara Sanogo w kolejnym sezonie wciąż będzie reprezentował barwy Zagłębia Sosnowiec. Klub przedłużył jego wypożyczenie o rok.

Vamara Sanogo zostaje w Zagłębiu na kolejny sezon. Beniaminek Lotto Ekstraklasy zdecydował się przedłużyć wypożyczenie 23-letniego napastnika z drużyny mistrzów Polski.

Francuz w barwach sosnowieckiego klubu rozegrał 40 spotkań ligowych i zdobył 10 bramek. W styczniu 2017 roku Legia Warszawa zapłaciła za niego 250 tys. zł. W stolicy zawodnik walczył jednak głównie z kontuzjami i w sierpniu został wypożyczony na rok do Zagłębia. Warto dodać, że Sanogo nie miał jeszcze okazji zadebiutować w naszej ekstraklasie, zaliczając w barwach Legii występ w Superpucharze Polski z Arką Gdynia.

Sosnowiczanie wrócili do ekstraklasy po 10-letniej przerwie, zajmując drugie miejsce w tabeli Nice I Ligi za Miedzią Legnica.

Podopieczni Dariusza Dudka w trakcie trwających już przygotowań do nowego sezonu pojadą na zgrupowanie do Wodzisławia Śląskiego (2-7 lipca). Zagłębiacy przed startem rozgrywek rozegrają sześć sparingów. Sparingpartnerami sosnowiczan będą: Vitorul Konstanca (27 czerwca), Czuwaj Przemyśl (30 czerwca), MFK Karviná (4 lipca), Karpaty Lwów (8 lipca), Korona Kielce (14 lipca), Ślęza Wrocław (16 lipca).

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Piłkarski Sosnowiec triumfuje. To był udany sezon