W Dąbrowie Górniczej pojawili się naciągacze. Oszuści próbują wyłudzać pieniądze od mieszkańców, podszywając się pod urzędników. Cała sprawa ma związek z realizowanym przez miasto projektem montażu instalacji fotowoltaicznych.

Jak informują dąbrowscy urzędnicy, do Urzędu Miejskiego dotarły informacje, że pojawiły się osoby, które podając się za przedstawicieli UM, proponują odpłatne usługi związane z wykonaniem instalacji fotowoltaicznej. Urzędnicy przestrzegają mieszkańców, że to naciągacze.

– Osoby te nie są przedstawicielami Urzędu Miejskiego, a urząd nie pobiera żadnych dodatkowych opłat w domach u mieszkańców. Wszelkie formalności załatwiane są w siedzibie UM. W razie wątpliwości i pytań należy kontaktować się z Wydziałem Ochrony Środowiska pod nr tel. 32 295 69 18 – informują przedstawiciele dąbrowskiego magistratu.

Projekt „Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach jednorodzinnych w Dąbrowie Górniczej”, przygotowany przez Urząd Miejski, to przedsięwzięcie związane z energią odnawialną. W jego ramach 327 mieszkańców Dąbrowy Górniczej skorzysta z unijnego dofinansowania zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej. Dotacje, w łącznej wysokości 3 mln 263 tys. zł, pochodzą ze środków unijnych, przyznanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski. Zadanie ma zostać zrealizowane do listopada. Na początku roku przeprowadzony został nabór wniosków do II etapu tego projektu, w którym uczestniczyć może 200 kolejnych osób.