Po kilku latach ulica Kukułek w Sosnowcu doczeka się gruntownej przebudowy. Miasto ogłosiło przetarg w tej sprawie.

W ostatnich latach teren wokół ulicy Kukułek cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy właśnie w tej okolicy postanowili zamieszkać. Powstają kolejne osiedla domów jednorodzinnych. Mieszkańcy narzekają jednak na stan nawierzchni. Brak oświetlenia oraz chodników to najważniejsze mankamenty ulicy. Wkrótce ma to się jednak zmienić. Sosnowiecki magistrat czeka na firmy, które zajmą się gruntowną przebudowa ulicy.

Ulica Kukułek w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec
Ulica Kukułek w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Prace będą polegały na wybudowaniu 1,7 km praktycznie nowej drogi. Ułożona zostanie nowa podbudowa drogi oraz nowy asfalt, a także chodnik i oświetlenie. – W kilku miejscach pojawią się wyniesione skrzyżowania, co automatycznie spowoduje ograniczenie prędkości w ich rejonie – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zmieni się również organizacja ruchu na ulicy 11 listopada. Kierowcom ponownie zostanie udostępniona możliwość zjazdu w ul. Kukułek dla jadących od strony Niwki i Dańdówki. Inwestycji towarzyszyć będzie budowa kanalizacji deszczowej, a także przebudowa sieci elektroenergetycznej, teletechnicznej, wodociągowej i gazowej.

Ulica Kukułek w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec
Ulica Kukułek w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Niemal równo z ogłoszeniem przetargu do miasta dotarła dobra informacja z Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, który poinformował, że miasto na przebudowę otrzymało blisko 2 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych, co stanowi nieco ponad 20 proc całej inwestycji. – Wykorzystamy te pieniądze w najlepszy możliwy sposób. Cieszę się, że nasze staranie i zmiany w Sosnowcu są doceniane w Urzędzie Wojewódzkim – dodał prezydent Sosnowca.

Wszystkie prace powinny być wykonane w ciągu roku od daty podpisania umowy.

 

21 KOMENTARZE

 1. A nie lepiej było wybudować rondo zamiast świateł na skrzyżowaniu z Hubala? I po polu nową drogą do Kukułek?
  Po stronie Sielca też rondo by się zdało…

 2. Czy do warunków przetargu wpisano konieczne wymogi dotyczące parytetu zatrudnianych robotników, gdzie połowę muszą stanowić kobiety, a do tego koniecznie wśród robotników i robotnic muszą być mniejszości seksualne i rasowe, oraz spora grupa uchodźców z Afryki? Bez tego musimy liczyć się z protestami środowisk lpg, a może nawet z zablokowaniem budowy przez „aktywistów”.

 3. Mamy kolejny przykład wsparcia inwestycji po ul.ostrogórskiej przez ten opluwany przez Pana Prezydenta Chęcińskiego Rząd.
  Panie prezydencie Chęciński stare powiedzenie mówi: kto z tobą wojuje usuń się i poczekaj,prędzej czy później sam siebie unicestwi.

 4. Mam uwagę do tych co komentują sprawy w sposób zjadliwy , opamiętajcie się . Takimi komentarzami wystawiacie sobie świadectwo.
  Można się różnić mocno a pięknie jak pisał KCN.

 5. Tam w ogóle gówno jest i to dziurawe, bo to dzielnica nowobogackich kredyciarzy: deweloper postawił w szczerym polu klocki, a miasto już drugą drogę co to jest mu cholernie potrzebna robi: oczywiście 200 garbów zamontować!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here