Sosnowieccy policjanci zatrzymali trzech pracowników jednej z firm, którzy okradli swojego pracodawcę na kwotę blisko 100 tys. złotych. Ich łupem padał głównie sprzęt elektroniczny, ale także odzież i akcesoria.

Zatrzymani to 24-latek, 41-latek i 42-latek. Wszyscy są mieszkańcami Sosnowca. Mężczyźni od kwietnia systematycznie okradali swojego pracodawcę. Firma handlowa mogła stracić przez nieuczciwych pracowników sprzęt elektroniczny, odzież i inne akcesoria o łącznej wartości blisko 100 tys. złotych.

Funkcjonariusze obserwowali sprawców od jakiegoś czasu i jednego dnia zatrzymali wszystkich. – Znaleziono przy nich warte blisko 78 tys. zł skradzione mienie. Pozostałe przedmioty śledczy zabezpieczyli podczas przeszukań, które przeprowadzono po zatrzymaniach – przekazała Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Wszystko, co skradli, wróciło już do właściciela firmy. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli także samochód o wartości 60 tys. złotych należący do jednego z podejrzanych. – Wszyscy mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Tylko jeden z nich był w przeszłości karany za kradzieże, pozostali nie mieli dotychczas konfliktu z prawem. Grozi im do 5 lat więzienia – dodała Sonia Kepper.