Już po raz kolejny w Sosnowcu zorganizowany zostanie Tydzień Dziecka. Przez siedem dni na najmłodszych mieszkańców czekać będzie wiele atrakcji.

Wielka impreza dla dzieciaków powraca. Tegoroczny sosnowiecki Tydzień Dziecka rozpocznie się 26 maja, od wydarzeń na Górce Środulskiej. Tegorocznym motywem wydarzenia będą zwierzęta.

Tego dnia wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami miasta, swoje święto obchodzić będą wszystkie mamy, dlatego nie zabraknie atrakcji przygotowanych tylko z myślą o nich. Będzie mnóstwo atrakcji dla dzieciaków: malowanie buziek, warsztaty balonowe, masy plastyczne, gry i konkursy. Na miejscu nie zabraknie nauki tańca, stylizacji i prezentów dla naszych kochanych mam.

Od poniedziałku, 27 maja do czwartku, 30 maja wydarzenia odbywać się będą od 16 do 19. Poza animacjami i zabawami, o dobre samopoczucie zadbają: Miejski Klub Maczki (poniedziałek), Stowarzyszenie Nadzieja Na Dom (wtorek i czwartek), Zamek Sielecki (wtorek), Pałac Schoena – Muzeum w Sosnowcu (środa) i Miejska Biblioteka Publiczna (czwartek).

Piątek należeć będzie do Koci Beci oraz Caritasu, którzy zapewnią zabawę na najwyższym poziomie. A to nie koniec atrakcji! 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Górce Środulskiej wydarzy się coś, czego jeszcze do tej pory nie było. Teatr Zagłębia wystawi specjalnie dla Was Księgę Dżungli. Po raz pierwszy, w plenerze, każdy będzie mógł uczestniczyć w niezwykłym spektaklu.

Hitem będzie też 100-metrowa zjeżdżalnia – water slide, dlatego zabrać ze sobą strój kąpielowy. Obok ogrodu jordanowskiego staną też wielkie dmuchańce, pojawi się bractwo rycerskie ze specjalnym pokazem sokolniczym. Nie zabraknie również konkursów, animacji i wielu innych atrakcji. Tego dnia dzieciaki, wspólnie z Zuzia (miejską maskotką) świętować będą jej pierwsze urodziny.

1 czerwca, spośród dzieci przebranych za ulubione zwierzę jury wybierze najciekawsze przebranie, a zwycięzcy otrzymają niezwykle cenne nagrody. Tego dnia odbędzie się również Ekstremalny Bieg Małego Morsa.

Codziennie też dla dzieci będzie ustawiona 30-metrowa pontonowa zjeżdżalnia (snowtubing), a na telebimie zobaczycie największego bajkowe hity. Dodatkowo, dzieciaki mogą zobaczyć Egzotarium przed jego przebudową. Przez cały tydzień wstęp do obiektu będzie bezpłatny.