Wyłoniono wykonawcę rozbudowy żłobka miejskiego w Zawierciu. Dzięki tej inwestycji utworzonych zostanie dodatkowych 75 miejsc dla najmłodszych mieszkańców miasta.

Firma Handlowo-Usługowa Jul-Bud wygrała przetarg na rozbudowę Żłobka Miejskiego przy ulicy Marszałkowskiej. Prace potrwają do końca roku. – Zapotrzebowanie na miejsce w żłobku wciąż jest duże, a nasze miasto wychodzi naprzeciw potrzebom rodziców. Obecnie do żłobka uczęszcza 101 dzieci. Podobna liczba maluchów zazwyczaj oczekuje na miejsce – wyjaśniają przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

Miasto pozyskało na ten cel ok. 1,8 mln zł w ramach programu „Maluch +”. Zakładano, że całkowity koszt przedsięwzięcia może wynieść blisko 4 mln zł. Po przetargu wartość przedmiotu umowy wynosi ponad 3,5 mln zł.

W ramach inwestycji ma zostać wybudowany nowoczesny budynek, który będzie połączony z już istniejącym. Ponadto, wykonawca wykona także nowe chodniki i miejsca parkingowe oraz nowy plac zabaw. W związku z rozbudową planowane jest także utworzenie 9 nowych etatów.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here