Pasjonujesz się historią Sosnowca? Na początku przyszłego roku startuje Towarzystwo Sosnowieckie. To nowa inicjatywa Zamku Sieleckiego.

Towarzystwo Sosnowieckie to grupa skupiająca miłośników Sosnowca. – Ideą spotkań będą rozmowy na wybrane tematy dotyczące historii naszego miasta, międzypokoleniowa wymiana wiedzy, dzielenie się ciekawostkami. Na spotkanie może przyjść każdy, mile widziane unikatowe dokumenty, zdjęcia lub inne materiały związane z poruszanym tematem – wyjaśnia Anna Urgacz-Szczęsna, koordynatorka projektu.

Cykliczne spotkania Towarzystwa Sosnowieckiego odbywać się będą w Zamku Sieleckim przy ulicy Zamkowej 2. Pierwsze takie spotkanie odbędzie się 9 stycznia 2020 roku o godz. 18.00 i będzie poświęcone tematyce prawidłowego zabezpieczania starych zdjęć i dokumentów. Wykład poprowadzi Katarzyna Kwaśniewicz.

5 KOMENTARZE

  1. Proszę o pilną wycinkę topól przy Teatralnej (skwerek przy SP8) – zaczyna się dewastacja przez korzenie chodników! Pójdzie piernikiem jeśli te topole nie znikną!
    Poproszę o sosny w zamian 😎

  2. Uliczka między Lidlem na Ludwiku i apteką na rogu Witosa TO JEST PO PROSTU K…WA SKANDAL!!! Panie Chęciński to w lini prostej od pana Królestwa na Al. Zwycięstwa zaledwie 700 metrów. Czy Pan czasami wygląda z lektyki na miasto? Tam jest koszmar, szczątki asfaltu, zepsute wszystkie latarnie, ciemno jak na najgłębszej wsi, zero miejsc do parkowania, auta stoją w błocie. Weź się pan za to!

  3. Na ulicy między Lidlem na 1 Maja i apteką na rogu Witosa (dawny Pub Asia) plenery pozwalają dzisiaj robić zdjęcia retro i kręcić filmy o Powstaniu Warszawskim. Materiał przyda się na takie spotkania.

  4. Panie Prezydencie – ostatnio powstaje w mieście jakiś przedziwny obyczaj – zasobniki i kontenery na śmieci – ustawiane są bezpośrednio na ulicy przy budynkach. Właściciele budynków, czyszczą sobie teren na przypisanych do kamienic podwórkach, przewidują najprawdopodobniej uruchamiać tam jakąś działalność gospodarczą… a śmieci, śmietniki wywalają na ulice okoliczne ulice.
    Tak ładnie zagospodarowano plac przy nowym KFC /choć trochę tam śmierdzi spalonym olejem/ a śmietniki dla okolicznych mieszkańców wywalono na ulicę – „cóś” pięknego Panie Prezydencie
    Wystarczy popatrzeć na początek ulicy Wspólnej. Podobnie bywa na Dekerta, Targowej i na innych ulicach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here