W nadchodzący weekend wielkie muzyczne święto w Sosnowcu. Przez trzy dni, na scenie zlokalizowanej w Parku Sieleckim, pojawi się m.in. Shazza, Cleo oraz Lady Pank.

Tegoroczne święto odbędzie się w dniach 2-4 czerwca. Dni Sosnowca 2017 będą wyjątkowe, bo połączone ze 115-leciem nadania praw miejskich. Tradycyjnie już odbędą się w Parku Sieleckim.
Podobnie, jak w latach ubiegłych to wyjątkowe muzyczne święto odbywające się w Sosnowcu podzielone zostanie na trzy bloki tematyczne, tak aby zaspokoić różne gusta muzyczne sosnowiczan.

– Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie i wspólnie będziemy świętować dni naszego miasta. Koncerty rozpoczną się w godzinach popołudniowych, ale atrakcji w Parku Sieleckim, zwłaszcza dla najmłodszych nie zabraknie już od godzin porannych. Serdecznie zapraszam na święto miasta, święto Sosnowca – mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Piątek to muzyka disco i dance z gwiazdą wieczoru Shazzą. Na scenie zobaczymy także zespół Power Play znany z takich przebojów, jak: „Lubisz to lubisz” czy „Co ma być to będzie” oraz Mario Bischin, muzyka pochodzącego z Rumunii.

W sobotą będzie pop’owo i rock’owo, na scenie pojawi się m.in. Cleo, tym razem bez Donatana. Wcześniej jednak pojawi się polski zespół rockowo-popowy Sami. Zwieńczeniem sobotniego dnia będzie występ legendarnej już grupy, która do Sosnowca wraca po 18-latach czyli zespołu T.Love.

Niedziela to czas dla lokalnych zespołów, wyłonionych w konkursie, czyli: Rock’n’roll Rebels oraz Pro age. Na deser polski zespół rockowy, którego przedstawiać, zwłaszcza nieco starszej młodzieży nie trzeba – Lady Pank.

Darmowa komunikacja podczas Dni Sosnowca

Podczas Dni Sosnowca uruchomione zostaną darmowe autobusy. Kursować będą w dniach 2-4 czerwca na czterech trasach po zakończeniu występów tegorocznych gwiazd, które zagrają w Parku Sieleckim.

Autobusy będą odjeżdżać z przystanku Wawel Sielec w następujących kierunkach: Osiedle Bór Pętla, Zagórze Zajezdnia przez Klimontów, Dąbrowa Górnicza Centrum oraz Milowice Most. W piątek autobusy wyjadą o godz. 23.00 i 23.15, w sobotę o godz. 22.45 i 23.00, a w niedzielę o 22.15 i 22.30.

Ulica 3 Maja w czasie Dni Sosnowca będzie wyłączona z ruchu

W dniach 2-4 czerwca przejazd ulicą 3 Maja będzie zamykany w godz. 17-24. Wyłączony z ruchu będzie odcinek od tzw. „ślimaka” do ul. Narutowicza. Jezdnia na tym odcinku będzie wyłączona z ruchu zarówno w kierunku Środuli, jak również w kierunku centrum miasta. Wyjątkiem będzie komunikacja miejska oraz pojazdy poruszające się do/z posesji położonych przy ul. 3 Maja.

Dni Sosnowca - organizacja - fot. UM Sosnowiec
Dni Sosnowca – organizacja – fot. UM Sosnowiec