W sobotę, 21 września Sosnowieckie Wodociągi otworzą podwoje dla zwiedzających. W ramach Dnia Otwartego czekać będzie masa atrakcji.

21 września od godziny 10.00 Sosnowieckie Wodociągi zapraszają na kolejny dzień otwarty firmy. W tym roku nowością i największą atrakcją będzie możliwość obejrzenia oraz wczucia się w rolę kierowcy wartego blisko 3,3 mln zł samochodu do czyszczenia kanalizacji. Dwukrotnie droższy od Lamborghini Aventador pojazd rozpoczął pracę w Sosnowieckich Wodociągach pod koniec 2018 roku.

W trakcie wydarzenia pracownicy opowiedzą o trwającej już od kilkunastu miesięcy akcji edukacyjnej „Gang Szczurzaków – STOP szczurom w kanalizacji miejskiej”. Zwiedzający dowiedzą się dlaczego kampania jest tak ważna i do kogo jest skierowana.

Nie zabraknie również tego, co cieszy młodych techników. Będą czekały koparki, mobilne studio nagrań ze specjalnym pojazdem z ruchomą kamerą, a także samochody techniczne. Wszędzie będzie można wejść i wczuć się w rolę kierowcy lub operatora.

Ponadto, zwiedzający będą również mogli zajrzeć do laboratorium Sosnowieckich Wodociągów, czyli miejsca, gdzie bada się jakość wody, a także wybrać się na wycieczkę ścieków Radocha II (godz. 10.00 i 12.00). W czasie zwiedzania pracownicy wodociągów opowiedzą co dzieje się z trafiającymi na oczyszczalnie ściekami.