3 i 4 lutego zespół Teatru Zagłębia zabierze widzów w dziwną i upiorną podróż wzdłuż drogi krajowej nr 7. Wszystko za sprawą „Siódemki” Remigiusza Brzyka.

„Siódemka” wg powieści Ziemowita Szczerka to przedstawienie o polskim krajobrazie chaosu, kompleksów i fantazji narodowych, o tym, co swojskie i fascynujące, a jednocześnie niezbadane.

Głównym bohaterem sztuki jest dziennikarz, który musi dostać się z Krakowa do Warszawy na ważne spotkanie. Wsiada więc do swojego opla vectry i wyrusza na dobrze sobie znaną drogą krajową numer siedem. Po drodze okazuje się jednak, że dotarcie do stolicy wcale nie jest takie proste.

„Siódemka” w Teatrze Zagłębia - fot. Maciej Stobierski
„Siódemka” w Teatrze Zagłębia – fot. Maciej Stobierski

Remigiusz Brzyk za reżyserię „Siódemki” otrzymał wyróżnienie na 23. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

W roli głównej zobaczymy gościnnie Edytę Ostojak, która w zeszłym roku odeszła do Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Na scenie zobaczymy także m.in. Małgorzatę Sadowską, Małgorzatę Saniak, Sebastiana Węgrzyna, który również odszedł do Lublina, a także dyrektora Teatru Zagłębia – Zbigniewa Leraczyka.

„Siódemka” Remigiusza Brzyka grana będzie 3 i 4 lutego o godz. 18.00.

CZYTAJ TAKŻE:

Świetna wiadomość dla Zagłębiaków! „Mayday” wkracza do Sosnowca