Sosnowieccy policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który w latach 2017-2018 dokonywał oszustw internetowych.

Śledczy wytropili mężczyznę w Małopolsce. Do zatrzymania doszło na przystanku autobusowym, gdzie oczekiwał na transport. – 41-latek oferował na portalach internetowych grzejniki w fantazyjnych kształtach. Oferował je w wymiarach standardowych jak i na indywidualne zamówienie. Na poczet zakupów pobierał zarówno zaliczki, jak i całe kwoty należności – przypomina sosnowiecka komenda.

Kwota przekazywanych mu przez klientów pieniędzy wahała się od 50 do 1500 zł. – Całość sprzedaży była jednak mistyfikacją. Oszust nigdy nie miał żadnych grzejników. Przeciwko niemu toczyły się już wcześniej postępowania karne w sprawie oszustw, w jednej z tych spraw został skazany. Tuż po zatrzymaniu został osadzony w areszcie, bowiem był już w tym czasie poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa, który to nakaz wydał za nim Sąd Rejonowy w Pile – przekazała Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Jak wynika z materiałów zgromadzonych w sprawie, 41-latek dopuścił się kilkudziesięciu oszustw na szkodę osób z całego kraju. Śledczy twierdzą, że lista popełnionych przez niego przestępstw nie jest jeszcze zamknięta. – Na poczet przyszłych kar zajęto również nieruchomość w Małopolsce, należącą do podejrzanego – dodaje Sonia Kepper.

Za popełnione oszustwa może trafić do więzienia na 6 lat.