Sosnowieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w trakcie udzielania mu pomocy przez Zespół Ratownictwa Medycznego zaatakował ratowników, kierował pod ich adresem groźby karalne i zniszczył wyposażenie karetki. 49-letniemu agresorowi może grozić nawet 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 25 lutego, po południu w centrum Sosnowca. Zespół ratownictwa udzielał pomocy zakrwawionemu, nietrzeźwemu mężczyźnie, którego zdecydowano się przewieźć do szpitala na dalsze badania. Podczas transportu mężczyzna stał się nagle agresywny. Rzucił się na ratowników, kierował pod ich adresem groźby karalne i zniszczył wyposażenie karetki.

Na miejsce przyjechali policjanci, którzy zatrzymali 49-latka. Po badaniach, którym został poddany w szpitalu, mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W wydychanym przez niego powietrzu było ponad 2,5 promila alkoholu.

Agresor usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, jego znieważenia, kierowania pod jego adresem gróźb karalnych i zniszczenia wyposażenia karetki. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności.