W Dąbrowie Górniczej rozpoczął się remont drugiego odcinka ulicy Roździeńskiego. Prace potrwają do końca listopada.

1 września rozpoczęła się przebudowa ul. Roździeńskiego, na odcinku od bramy huty do skrzyżowania z ul. Związku Orła Białego.

W trakcie modernizacji, wymieniona zostanie podbudowa drogi i wykonana będzie nowa nawierzchnia jezdni. Powstaną też chodniki, drogi rowerowe, odwodnienie, oświetlenie i miejsca postojowe dla ciężarówek przy pasie w stronę ul. Związku Orła Białego.

Objazd na ul. Roździeńskiego

Na czas robót, modernizowany odcinek został wyłączony z ruchu. Objazd poprowadzony jest łącznikiem ul. Roździeńskiego z ul. Związku Orła Białego.

Remont potrwa do listopada

Wykonawcą prac, które potrwają do końca listopada, jest DROGOPOL-ZW. Wartość inwestycji wynosi 11 mln 358 tys. zł. Miasto pozyskało na nią dofinansowanie na 4 mln 247 tys. zł z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Ulica Roździeńskiego powstała podczas budowy huty Katowice. To ulica, która nie tylko obsługuje zakłady pracy, ale korzystają z niej również mieszkańcy niektórych dzielnic kierujący się w stronę śródmieścia Dąbrowy. Przez kilkadziesiąt lat nie była remontowana, nie miała chodników ani oświetlenia. W zeszłym roku zaczęliśmy to zmieniać. Wtedy zmodernizowaliśmy jej pierwszy odcinek, a dzisiaj, przy wykorzystaniu środków z subwencji z budżetu państwa, rozpoczynamy remont drugiej części – mówi Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Ulica Roździeńskiego jest ważnym elementem sieci miejskich dróg. Korzystają z niej pracownicy i kontrahenci wielu firm znajdujących się w jej okolicy. Łączy również północno-wschodnie dzielnice Dąbrowy Górniczej z Gołonogiem.

Przypomnijmy. Pod koniec ubiegłego roku wykonano remont pierwszej części ulicy Roździeńskiego. Remontowano wtedy odcinek od przejazdu kolejowego do bramy huty. Wymieniono podbudowę drogi, wykonano nowe nawierzchnie jezdni, chodniki, drogi rowerowe, zatoki autobusowe i pasy postojowe dla ciężarówek. Powstało także odwodnienie i oświetlenie.

W ramach robót dodatkowych, w zeszłym roku wymieniona została również nawierzchnia łącznika ul. Roździeńskiego i Związku Orła Białego, a także skrzyżowania ul. Piłsudskiego i Tworzeń oraz fragmentu jezdni w jego rejonie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Przebudowa Roździeńskiego zakończona. Na trasę wracają autobusy