Ruszył konkurs „Lokal na start”. W jego ramach, początkujący dąbrowscy przedsiębiorcy mogą starać się o lokal na atrakcyjnych warunkach.

W Dąbrowie Górniczej ruszyła pierwsza edycja programu „Lokal na start”, w ramach którego początkujący przedsiębiorcy będą mogli wynająć lokal na atrakcyjnych warunkach.

„Lokal na start” to wspólne przedsięwzięcie miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. O lokale mogą ubiegać się małe i mikro przedsiębiorstwa, które rozpoczynają działalność gospodarczą lub prowadzą ją nie dłużej niż 3 lata. Istotne jest, aby działalność była zarejestrowana na terenie Dąbrowy Górniczej.

– Dużą przeszkodą w prowadzeniu działalności bywają wysokie stawki czynszowe za lokale użytkowe. My proponujemy niższe, będące w zasięgu możliwości finansowych początkujących przedsiębiorców. Liczę że to sprawi, że firmy młode stażem będą miały dobry start w naszym mieście – mówi Marcin Bazylak, prezydent miasta.

– Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości wytypował na początek 6 lokali z zasobów MZBM o powierzchni od 12 m kw. do 112 m kw., których koszt najmu zaczyna się już od 5 zł netto za metr kwadratowy. Po stronie najemcy będzie także koszt mediów, ewentualnego odświeżenia lokalu oraz podatek od nieruchomości – informuje Barbara Badura z Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Lokalne, które biorą udział w konkursie: Al. Józefa Piłsudskiego 34/645 (powierzchnia 47,40 m kw., stawka czynszu – 9 zł netto za metr kwadratowy), Al. Józefa Piłsudskiego 34/648 (powierzchnia 12,30 m kw., stawka czynszu – 9 zł/m kw.), Al. Józefa Piłsudskiego 36/608 (powierzchnia 61,70 m kw., stawka czynszu – 9 zł/m kw.), Al. Józefa Piłsudskiego 36D/605 (powierzchnia 112,62 m, stawka czynszu – 9 zł/m kw.), ul. Kasprzaka 10 (powierzchnia 81,54 m kw./13,32 m kw., stawka czynszu – 10 zł/m kw.), ul. Strzemieszycka 375 (powierzchnia 20,10 m kw., stawka czynszu – 5 zł/ m kw.). W drugiej turze programu dostępny będzie również lokal przy ul. 3 Maja 22 (powierzchnia 48,70 m kw., stawka czynszu – 5 zł/ m kw.).

– Zgłoszenia w pierwszej edycji programu przyjmowane będą do 24 kwietnia. Wcześniej, telefonicznie, można się umówić na oględziny lokali. Ogłoszenie wyników nastąpi 30 kwietnia – wyjaśniają urzędnicy.

Więcej szczegółów na temat programu można znaleźć na stronie Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości pomaga stawiać pierwsze kroki w biznesie. Oferuje m.in. bezpłatne szkolenia, porady i miejsce do pracy. Mieście się przy ul. 3-go Maja 22. Jego głównym celem jest zapewnianie kompleksowego wsparcia, zarówno dla osób planujących rozpoczęcie przygody z biznesem, jak i właścicieli firm.