Burmistrz Wojkowic, Tomasz Szczerba, rzucił wyzwanie włodarzom miast należących do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Zadanie ma promować ekologiczny i zdrowy tryb życia.

Gminy, które tworzę metropolię otrzymają rowery z napędem elektrycznym, które zostaną przekazane urzędnikom miast i gmin członkowskich, policji i straży miejskiej, w ramach programu „Rowerem lub na kole”, realizowanego przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Najwięcej pojazdów trafi do Katowic (11 sztuk) oraz Bytomia, Gliwic, Zabrza i Sosnowca (po 10 sztuk). 9 otrzyma Dąbrowa Górnicza, a 8 Będzin. Po 5 rowerów dostanie Czeladź i Sławków, 3 jednoślady powędrują do Siewierza. Wojkowice i Mierzęcice otrzymają po 2 elektryki. Łączna wartość wszystkich 230 rowerów, które trafią co całej metropolii, to ponad 2,2 mln złotych.

Rowerowe wyzwanie burmistrza Wojkowic - fot. Facebook Tomasz Szczerba
Rowerowe wyzwanie burmistrza Wojkowic – fot. Facebook Tomasz Szczerba

Pierwsze rowery już trafiły do swoich odbiorców. Jednym z nich jest burmistrz Wojkowic – Tomasz Szczerba, który z tej okazji postanowił rzucić wyzwanie pozostałym samorządowcom. Zadanie ma promować ekologiczny i zdrowy tryb życia. – Takie rowery dojadą do każdej gminy i miasta GZM, dlatego już teraz rzucam koleżankom i kolegom wyzwanie. Zapraszam do korzystania. Wyzwanie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku. Jeździmy na rowerze, porównany sobie statystyki i zobaczymy kto przejechał więcej kilometrów – zachęca burmistrz Wojkowic.

Wyzwanie polega na przejechaniu, jak największej liczby kilometrów na otrzymanym rowerze, a następnie opublikowaniu wyniku i porównaniu go z pozostałymi uczestnikami. Celem zabawy jest sprawdzenie, kto przejedzie największą liczbę kilometrów na rowerze, ale także promocję aktywnego trybu życia.

Burmistrz przekonuje, że nie rzuca słów na wiatr i zamierza aktywnie korzystać z prezentu otrzymanego od metropolii. – Będę z niego korzystał intensywnie, w ramach promocji ekologicznego i zdrowego trybu życia. Na rowerze będę odwiedzał inwestycje miejskie, wizytował różne rejony problemowe oraz odwiedzał dzieciaki w żłobku i przedszkolu tj. promował zdrowy i ekologiczny środek transport – zapewnia Tomasz Szczerba.