3-letnim kontraktem związał się z sosnowieckim klubem Roman Janicki. Wychowanek Zagłębia ma za sobą już debiut w pierwszym zespole.

Roman Janicki to 18-letni obrońca, wychowanek Zagłębia Sosnowiec. – Chciałbym się cały czas rozwijać, być lepszym piłkarzem – mówi oficjalnej stronie Zagłębia jego wychowanek.

W Sosnowcu liczą, że w przyszłości ten zdolny 18-latek będzie wiodącą postacią w zespole. – Chcemy, żeby ten chłopak nie szedł drogą Patryka Mularczyka czy Michała Kiecy, którzy wracają z wypożyczeń, lecz trafił bezpośrednio do pierwszej drużyny. Jest już w pełni „produktem” programu, który wprowadziliśmy 6 lat temu i wierzę, że zwiastunem, że poziom kolejnych naszych zawodników pozwoli im zaistnieć na poziomie I ligi czy Ekstraklasy – mówi Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia Sosnowiec.

18-letni Janicki ma już za sobą debiut w pierwszej drużynie Zagłębia. – Zagrałem jesienią ubiegłego roku w pucharowym meczu z Olimpią Grudziądz. Teraz marzę o debiucie w Ekstraklasie, a jak się w niej nie utrzymamy, to w pierwszej lidze. Przede wszystkim chciałbym pomóc klubowi – zapewnia Roman Janicki, który na co dzień występuje w drugiej drużynie Zagłębia.

Przypomnijmy, że wcześniej swoje kontrakty przedłużyli m.in. Szymon Pawłowski, Konrad Kumor oraz Patryk Mularczyk. Klub podpisał także umowę z 19-letnim Tomaszem Pietrzakiem.

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

  1. Jak się chce rozwijać to nie powinien się wiązać z 1 ligowym Zagłębiem bo on ma już swój wiek, no chyba że kasa pusta i trzeba łapać kogo się da i zamykać mu drogę bo w urzędzie już tak się dzieje.

    • Bez przesady,nie jest jeszcze taki stary.Może być całkiem przydatny w zapleczu ex.gdy w lato cały ten słowacko gruziński(itp.)szrot odejdzie.

      • Ta uwaga nie była złośliwa tylko merytoryczna służąca temu chłopakowi. Otóż jak wiąże swoją przyszłość z piłką powinien zdobywać już doświadczenie i umiejętności na zdecydowanie wyższym poziomie w klubie z odpowiednim systemem i poziomem, bo tylko tam podniesie swoją wartość. Tego szczerze mu życzę. W chwili obecnej ten klub prezentuje skrajną niestabilność i rozchwianie a porządkowanie tego wychodzi jak robienie porządku w stajni Augiasza a przyczyny, jak historia uczy, są dość oczywiste.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here