– Rok temu wyremontowano naszą ulicę. Tyle, że nikt nie pomyślał o wykonaniu odwodnienia. Jak tylko popada, to mamy zalany chodnik i część drogi. Urzędnicy powinni nam kupić kalosze, takie dyżurne – mówi jeden z mieszkańców ul. Urbanowicz w Sosnowcu.

Mieszkańcy ul. Urbanowicz w Sosnowcu na remont drogi czekali wiele lat. W końcu się doczekali i remont ulicy został wykonany pod koniec ubiegłego roku. W ramach inwestycji wyrównano także teren, wybudowano nowe chodniki i miejsca postojowych. Cała inwestycja kosztowała kilkaset tysięcy złotych.

Niestety nie wszystko zrobiono tak, jakby tego oczekiwali mieszkańcy. Na jednym z fragmentów nie wykonano odpowiedniego odwodnienia, w efekcie czego, nawet po małych opadach deszczu, na części chodnika i drogi tworzą się kałuże.

– Nie rozumiem, kto mógł odebrać tak wykonaną inwestycję, przecież to jawne partactwo. Po deszczu nie da się tędy przejść, bo tworzą się ogromne kałuże. Jedyne wyjście to nosić ze sobą kalosze – mówi jeden z mieszkańców ul. Urbanowicz (dane personalne do wiadomości redakcji).

Co na to sosnowiecki urząd miasta?

– W miejscu gdzie powstają kałuże, zostanie wykonana studzienka odwadniająca – mówi Rafał Łysy.

Na pytanie, kiedy zostanie wykonane odwodnienie, nie usłyszeliśmy konkretnej odpowiedzi, jedynie, że nie będzie to na pewno w tym roku.

– Od remontu ulicy mija rok, a już trzeba to poprawiać. To marnowanie pieniędzy podatników. Mam nadzieję, że odwodnienie, które powinno zostać zrobione od razu, zostanie wykonane jak najszybciej – komentuje mieszkaniec ul. Urbanowicz.

7 KOMENTARZE

 1. Droga Redacjo… po remoncie tejże ulicy woda stoi też po obu stronach przejścia dla pieszych w okolicach sklepu. Bez gumiaczków ani rusz… już nie wspomne o tym,że przy bloku Urbanowicz 13 wjazd a parking jest tak wyprofilowany,że można zawieszenie zgubić… ogólnie inwestycja należy uznać jako nieudaną.

  • Potwierdzam! Kratka odpływowa jest osadzona w takim zagłębieniu, że istnieje realne ryzyko uszkodzenia samochodu. O ile osoby tutaj zamieszkujące o tym raczej wiedzą i zagłębienie omijają to kilkukrotnie wśród chociażby odwiedzających mnie znajomych zdarzyło się, że najechali bezpośrednio na pułapkę. Ale tak się dziś robi przecież, jak najtaniej i jak najszybciej, a potem poprawicie. Tak samo jest z obecnie wykonywaną siecią ścieżek rowerowych. Wątpliwej jakości wykonanie i ten sam problem czyli brak zapewnienia odpowiedniego ODWODNIENIA!

 2. Wszystkie prace w Sosnowcu w ciągu ostatnich lat to partactwo na poziomie planowania i wykonania. To co się dzieje na Narutowicza i 3 Maja jeży włos na głowie…

 3. poprostu rozetnie sie nowiusienki asfalt, zrobi wykop, wykonana kanalizacje, sie zasypie i wyleje nowy asfalt, potem auto to porozjezdzaja i za 2 lata beda dziury. ot taka to juz rzeczywistosc

 4. też mam takie wrażenie.
  Kolejny przykład: ul. Jagiellońska. Rozkopane od początku roku chodniki, partacze ledwo miesiąc temu łatali tu i ówdzie. A przez cały rok wielki plac budowy. Szkoda że bez budowy.
  Ja się cieszę, że cokolwiek robią, ale jakość tych prac, planowanie, nadzór, odbiory to jest poniżej wszelkiej krytyki. A urzędasom z zza biurek to się nawet nie chce wstać i popatrzeć

 5. Super inwestycja na ul. Wojska Polskiego (przejście koło mleczarni) charakteryzuue się tym samym błędem w sztuce. Nawet po zainstalowaniu studzienki…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here