We wtorek, 1 lutego ponownie wprowadzony zostanie zakaz ruchu dla ciężarówek na odcinku ulicy Strzemieszyckiej w Dąbrowie Górniczej. Pojazdy te będą mogły przejechać przez Sławków, gdzie zakaz czasowo zostanie zniesiony.

Na drodze powiatowej nr 4804S (ulice: Wrocławska, Kołdaczka, Hrubieszowskiej) w Sławkowie w terminie od 1 lutego do 1 kwietnia zostanie przywrócony ruch pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 7t. Po tym czasie pojazdy o masie całkowitej powyżej 7 ton pojadą ponownie przez Strzemieszyce.

Przez najbliższe dwa miesiące pojazdy o masie powyżej 7 t będą mogły przejechać ul. Strzemieszycką w Dąbrowie Górniczej tylko ściśle określonych przypadkach. Zakaz nie dotyczy autobusów miejskich, służb komunalnych oraz pojazdów dojeżdżających do nieruchomości na tym odcinku, na których prowadzona jest działalność gospodarcza.

Zmiany wynikają z realizacji porozumienia, zawartego pomiędzy powiatem będzińskim, Sławkowem i Dąbrową Górniczą na początku lipca 2020 roku. Zakłada ono naprzemienne zamykanie przez powiat będziński i Dąbrowę Górniczą dróg dojazdowych do terminali przeładunkowych, zlokalizowanych w Sławkowie.