Tego koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza na pewno się nie spodziewali. Ponieśli trzecią porażkę z rzędu. Tym razem lepsi okazali się gracze AZS-u Koszalin.

Koszykarze z Dąbrowy Górniczej ponieśli trzecią już porażkę z rzędu i kolejną na wyjeździe. Porażka ta na pewno boli, bowiem wynik mógł być zupełnie inny.

Pierwsza połowa w wykonaniu dąbrowskiego MKS-u była bardzo udana. Podopieczni Drażena Anzulovicia dominowali na parkiecie i prowadzili już nawet 40:23.

Po przerwie sytuacja diametralnie się zmieniła. Dąbrowianie popełnili mnóstwo błędów, co wykorzystali gracze Piotra Ignatowicza. Rywale celnie odpowiedzieli i szybko wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do samego końca. Mecz zakończył się zwycięstwem Akademików 83:75.

Najlepszym zawodnikiem meczu był Curtis Millage z 19 oczkami, 2 zbiórkami i 3 asystami. Najwięcej punktów dla MKS-u zdobył z kolei Kerron Johnson (18).

Po czternastu kolejkach PLK, koszykarze z Zagłębia plasują się na szóstym miejscu. Kolejnym rywalem dąbrowian będzie Energa Czarni Słupsk.

MKS gra z WOŚP

MKS Dąbrowa Górnicza przyłączył się do 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Poprzez aukcje Charytatywni Allegro wystawiliśmy do licytacji coś absolutnie wyjątkowego. Trening z zawodnikami pierwszej drużyny. Będzie to niepowtarzalna okazja, by na własnej skórze przekonać się o tym, jak ciężko pracują podopieczni trenera Drażena Anzulovicia – wyjaśnia Michał Kajzerek, media manager MKS Dąbrowa Górnicza.