Już po raz kolejny w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego odbędzie się wielka bitwa na balony z wodą. Tegoroczna odsłona sosnowieckiej bitwa odbędzie się w niedzielę, 11 sierpnia, na Stawikach.

Już w najbliższą niedzielę, 11 sierpnia, Młodzieżowa Rada Miasta Sosnowca po raz kolejny organizuje wielką bitwę na balony z wodą. Tegoroczna odsłona odbędzie się na plaży miejskiej (przy molo) na popularnych Stawikach.

Na uczestników czekać będą tysiące baloników napełnionych wodą, które zagwarantują świetną zabawę i mnóstwo orzeźwienia. Start bitwy zaplanowano na godzinę 16.00, a kolejne wyrzuty odbywać będą się co 30 minut.

Bitwa na balony z wodą Sosnowiec – fot. UM Sosnowiec/Maciej Łydek

Ponadto organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Wśród nich m.in. konkursy z nagrodami, wybory Miss i Mistera Stawików. Zwieńczeniem wydarzenia będzie ogólnodostępna dyskoteka na świeżym powietrzu.

Dla uczestników przygotujemy nie tylko ponad 5 tysięcy balonów napełnionych wodą, ale także wiele konkursów i rozmaitych nagród. Pozostaje mi tylko zaprosić wszystkich chętnych do zabawy! – mówi Jakub Kopeć, organizator wydarzenia.

Wielka bitwa na balony z wodą co roku przyciąga kilka tysięcy młodych ludzi i rodzin z dziećmi, którzy w ten sposób aktywnie spędzają wakacje w mieście.

Bitwa na balony z wodą Sosnowiec – fot. UM Sosnowiec/Maciej Łydek