Sosnowiec przebuduje kolejny fragment ulicy Grota-Roweckiego. Tym razem od drogi S86 do ul. Udziałowej. Wartość zadania szacowana jest na ok. 6 mln zł.

Sosnowiec przy wsparciu metropolitalnego Funduszu Solidarności chce w tym roku przebudować fragment ulicy Grota-Roweckiego w pobliżu trasy S86. Jest to jedno z dwóch połączeń osi komunikacyjnej Zagłębia z centrum miasta.

Projekt zakłada budowę ronda przy skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego – Hallera – Ptasia, które będzie podobne do tego, które funkcjonuje u zbiegu uli Sokolskiej, Kamiennej i Komuny Paryskiej nieopodal CH Auchan. – Przebudowana zostanie również zatoka autobusowa znajdująca się pomiędzy ul. Rudną i Grota-Roweckiego – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sosnowcu.

Drugie rondo powstanie przy skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego i Gospodarczej. – Projekt obejmuje także budowę ścieżek rowerowych, remont chodników, remont nawierzchni jezdni pomiędzy rondami oraz budowę zatok i pasów postojowych i wymianę oświetlenia – dodaje Rafał Łysy.

Przebudowa ul. Grota-Roweckiego w Sosnowcu - fot. UM Sosnowiec
Przebudowa ul. Grota-Roweckiego w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Przypomnijmy, że Sosnowiec starał się o dofinansowanie tej inwestycji z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Mimo pozytywnej oceny szacowanego na ok. 6 mln zł zadania, miasto nie otrzymało dotacji.

W tej sytuacji Sosnowiec postanowił ubiegać się o dofinansowanie swojego projektu środkami Funduszu Solidarności, utworzonego przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię. Udało się i miasto otrzyma z tego źródła 3,63 mln zł.

Według informacji przekazanej podczas ostatniego śniadania prasowego przez prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego, 27 lutego ogłoszony został przetarg na wyłonienie wykonawcy prac. – Chcemy, aby wykonawca do końca 2018 roku uporał się z tym zadaniem – zaznacza Arkadiusz Chęciński.

To nie koniec prac drogowych w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego. Przypomnijmy, że cały czas trwają prace przy ul. 3 Maja w ścisłym centrum miasta.