W lutym, w Będzinie ruszył program „Mieszkanie do remontu”. Na specjalnej liście znajduje się 15 lokali przeznaczonych pod wynajem, po uprzednim wykonaniu remontu przez przyszłego najemcę.

W lutym, w Będzinie wdrożony został program „Mieszkanie do remontu”. Pomaga w zdobyciu lokalu bez wiązania się kredytem na kupno własnego mieszkania. Tyle tylko, że nie jest to takie proste, ponieważ mieszkania przeznaczone do programu wymagają gruntownego remontu, cześć z nich jest naprawdę w złym stanie.

Do kogo adresowany jest program?

– Skierowany jest do mieszkańców, którzy nie są posiadaczami lokalu mieszkalnego, legitymują się odpowiednim dochodem oraz brakiem zaległości finansowych wobec miasta. Kosztem, jaki ponosi przyszły najemca zakwalifikowany do programu, jest koszt remontu przydzielonego lokalu – informuje będziński Urząd Miasta.

Program obowiązuje bezterminowo. W pierwszej transzy gmina zaoferowała 15 mieszkań, z czasem mają pojawić się jednak kolejne propozycje.

Osoby, które są zainteresowane uczestnictwem w programie, mogą zgłaszać się do wydziału gospodarki mieszkaniowej i komunalnej Urzędu Miejskiego w Będzinie lub do Miejskiego Zakładu Budynków Mieszkalnych, gdzie znajdą listę lokali. Wzór wniosku, który można już składać, dostępny jest w wydziale gospodarki mieszkaniowej i komunalnej będzińskiego magistratu.