23 listopada na Wydziale Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu odbędzie konferencja naukowa pt. „Manufaktura Sukcesu”.

Farmacja to dynamicznie rozwijający się sektor zdrowotny, w którym z roku na rok pojawia się coraz więcej możliwości pracy. Wykorzystać to postanowili członkowie sosnowieckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji i zaprosili dziewięciu prelegentów, którzy będą opowiadać o historii swojej kariery, a także o nowych perspektywach pojawiających się dla absolwentów farmacji na rynku pracy.

Podczas tego wydarzenia ponad 100 studentów i absolwentów farmacji z całej Polski, będą mieli okazję dowiedzieć się nieco więcej na temat pracy w takich dziedzinach farmacji, jak: pharmamarketing, farmacja kliniczna, badania kliniczne, praca w firmie farmaceutycznej, czy też jak wygląda praca na uczelni wyższej.

– Będzie to idealna okazja dla uczestników do zapoznania się z różnorodnością ścieżek kariery oraz otrzymania praktycznych porad do dalszego rozwoju w dziedzinie farmacji. Wierzymy, że nasza konferencja poszerzy także horyzonty studentów i absolwentów farmacji oraz stworzy przyjazne warunki do rozpoczęcia dyskusji na temat rynku pracy – zapowiadają organizatorzy.

Tygodnik Twoje Zagłębie objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

 1. Jak byłem młody i głupi, to myślałem, że farmakologia wspomaga leczenie, teraz to jedynie kariera jak widać, wielki szmal i trucie ludzi tym co im się wryje w mózgi w milionach reklam.

  Czy podczas tego wiekopomnego wydarzenia choć wspomni się o tym, że leki dziś bardziej szkodzą niż leczą, że absolutna większość jest nadużywana, że wiele z nich powoduje tak ekstremalne skutki uboczne, iż nie da się spraw zamieść pod dywan i są wycofywane, jednak bez szumu jaki towarzyszył ich pojawieniu?

  Czy na tym wspaniałym nawiedzonym wiecu chciwych karierowiczów będzie się dyskutować jak przekupuje się lekarzy, by stosowali coś o czym nie mają pojęcia? albo o „badaniach” po których wprowadza się je do obrotu?

  Czy odbędzie się debata, ze dziś farmakologia jest głównie skupiona na leczeniu objawów, często nie istniejących chorób /nocna ruchliwość nóg sic!/?

  Guzik

  To dziedzina, gdzie szmal się leje ciężki i karierowicze o tym wiedzą, a kosztem nie tylko ćmoli robiących zakupy pod wpływem reklam, ale i budżetu.

  Przyszłość? świetlana: co raz bardziej zdegradowane sposobem życia, odżywiania i środowiskiem społeczeństwo kocha i będzie coraz bardziej kochać magiczne tabletki, na których trutnie zbiją fortunę….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here