23 listopada na Wydziale Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu odbędzie konferencja naukowa pt. „Manufaktura Sukcesu”.

Farmacja to dynamicznie rozwijający się sektor zdrowotny, w którym z roku na rok pojawia się coraz więcej możliwości pracy. Wykorzystać to postanowili członkowie sosnowieckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji i zaprosili dziewięciu prelegentów, którzy będą opowiadać o historii swojej kariery, a także o nowych perspektywach pojawiających się dla absolwentów farmacji na rynku pracy.

Podczas tego wydarzenia ponad 100 studentów i absolwentów farmacji z całej Polski, będą mieli okazję dowiedzieć się nieco więcej na temat pracy w takich dziedzinach farmacji, jak: pharmamarketing, farmacja kliniczna, badania kliniczne, praca w firmie farmaceutycznej, czy też jak wygląda praca na uczelni wyższej.

– Będzie to idealna okazja dla uczestników do zapoznania się z różnorodnością ścieżek kariery oraz otrzymania praktycznych porad do dalszego rozwoju w dziedzinie farmacji. Wierzymy, że nasza konferencja poszerzy także horyzonty studentów i absolwentów farmacji oraz stworzy przyjazne warunki do rozpoczęcia dyskusji na temat rynku pracy – zapowiadają organizatorzy.

Tygodnik Twoje Zagłębie objął patronat medialny nad wydarzeniem.