Czteroosobowa rodzina straciła dobytek całego swojego życia w niedzielnym pożarze, który wybuchł w jednym z mieszkań w Dąbrowie Górniczej. Trwa zbiórka dla pogorzelców.

W pożarze mieszkania, który wybuchł w niedzielę, 14 lipca przy Alei Zagłębia Dąbrowskiego w Dąbrowie Górniczej czteroosobowa rodzina straciła cały swój dobytek. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Ogień pochłonął meble, ubrania, dokumenty, oszczędności, sprzęt gospodarstwa domowego i wiele innych przedmiotów codziennego użytku.

Pożar mieszkania w Dąbrowie Górniczej - fot. KMP w Dąbrowie Górniczej
Pożar mieszkania w Dąbrowie Górniczej – fot. KMP w Dąbrowie Górniczej

Mieszkanie w komunalnym wielorodzinnym budynku nie nadaje się do zamieszkania, a jego remont dla poszkodowanych jest wydatkiem ponad ich możliwości finansowe. Władze miasta wsparły pogorzelców w czasowym zapewnieniu dachu nad głową i doraźną pomocą.

Mieszkanie należało do dzielnicowego z dąbrowskiego garnizonu policji. Policjanci stanęli na wysokości zadania i postanowili wspomóc rodzinę poprzez zorganizowanie zbiórki finansowej – Pomoc dla rodziny po pożarze mieszkania.

Pożar mieszkania w Dąbrowie Górniczej - fot. KMP w Dąbrowie Górniczej
Pożar mieszkania w Dąbrowie Górniczej – fot. KMP w Dąbrowie Górniczej

– Liczy się również każda pomoc rzeczowa od odzieży po artykuły szkolne dla 10-letniego synka, który od września rozpocznie naukę w piątej klasie szkoły podstawowej – podkreślają policjanci. – Liczymy na wsparcie naszego kolegi, który niosąc na co dzień pomoc innym, teraz wraz ze swoją rodziną znalazł się w życiowej potrzebie – apelują.