W nowej siedzibie Rady Seniorów przy ul. Modrzejowskiej w Sosnowcu uruchomiono pogotowie informatyczne dla osób po 60. roku życiu. Dyżury pogotowia będą odbywać się w każdą środę od godz. 16:00 do godz. 17:00.

Życie na emeryturze to czas, który trzeba w pełni wykorzystać. Warto realizować pasje, próbować nowych rzeczy i dokształcać się. Dobrym pomysłem jest rozwijanie umiejętności obsługi komputera i internetu, które ułatwiają życie i komunikację z innymi ludźmi.

Sosnowieccy seniorzy mogą teraz bezpłatnie skorzystać z darmowej pomocy i podszkolić swoje umiejętności w tym zakresie. Od listopada w nowej siedzibie Rady Seniorów przy ul. Modrzejowskiej 42 uruchomiono pogotowie informatyczne dla osób po 60. roku życiu.

– Bardzo się cieszymy, że w pogotowiu, w ramach wolontariatu, zgodzili się pracować uczniowie z Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu – mówi Bogusława Tutajewicz z Rady Seniorów.

Mamy nadzieję, że powołane pogotowie będzie się cieszyło dużym zainteresowaniem sosnowieckich seniorów i przyczyni się do bezproblemowego posługiwania się przez nich sprzętem elektronicznym – podsumowuje radna.