Główna część przygotowań piłkarzy Zagłębia do rundy wiosennej Lotto Ekstraklasy przebiegać będzie w Chorwacji. Nad Adriatykiem sosnowiczanie wezmą udział w turnieju Arena Cup w Medulin.

Pierwszy raz w nowym roku piłkarze z Sosnowca spotkają się 7 stycznia. Tego dnia przejdą badania medyczne i testy wydolnościowe. Potrwają one 2 dni.

W połowie stycznia zespół uda się do Chorwacji, gdzie trenować będzie na trawiastych boiskach i zagra w turnieju Arena Cup w Medulin. Rywalami sosnowiczan będą drużyny z Chorwacji, Serbii oraz Bośni i Hercegowiny, m.in. NK Slaven Belupa, NK Lokomotiva Zagrzeb, FK Żarkovo Belgrad i mistrz Bośni i Hercegowiny, Zrinjski Mostar.

W ośrodku sportowym w Medulin do dyspozycji podopiecznych Valdasa Ivanauskasa będzie pięć boisk trawiastych i dwie sztuczne nawierzchnie.

Po powrocie z Chorwacji sosnowiczanie rozegrają sparingowe spotkanie z ŁKS-em Łódź, którym zakończone zostaną przygotowania do piłkarskiej wiosny. 9 lutego zespół zmierzy się w 21. kolejce Lotto Ekstraklasy ze Śląskiem we Wrocławiu.

Plan przygotowań Zagłębia:

7-8 stycznia: badania lekarskie i testy wydolnościowe

9-14 stycznia: treningi na własnych obiektach

15-28 stycznia: zgrupowanie w Medulin i udział w turnieju

3 lutego: sparing z ŁKS Łódź (miejsce do uzgodnienia)

9 lutego: Śląsk Wrocław (pierwszy mecz w rundzie wiosennej)

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Zagłębie Sosnowiec wystawiło pięciu piłkarzy na listę transferową