Główna część przygotowań piłkarzy Zagłębia do rundy wiosennej Lotto Ekstraklasy przebiegać będzie w Chorwacji. Nad Adriatykiem sosnowiczanie wezmą udział w turnieju Arena Cup w Medulin.

Pierwszy raz w nowym roku piłkarze z Sosnowca spotkają się 7 stycznia. Tego dnia przejdą badania medyczne i testy wydolnościowe. Potrwają one 2 dni.

W połowie stycznia zespół uda się do Chorwacji, gdzie trenować będzie na trawiastych boiskach i zagra w turnieju Arena Cup w Medulin. Rywalami sosnowiczan będą drużyny z Chorwacji, Serbii oraz Bośni i Hercegowiny, m.in. NK Slaven Belupa, NK Lokomotiva Zagrzeb, FK Żarkovo Belgrad i mistrz Bośni i Hercegowiny, Zrinjski Mostar.

W ośrodku sportowym w Medulin do dyspozycji podopiecznych Valdasa Ivanauskasa będzie pięć boisk trawiastych i dwie sztuczne nawierzchnie.

Po powrocie z Chorwacji sosnowiczanie rozegrają sparingowe spotkanie z ŁKS-em Łódź, którym zakończone zostaną przygotowania do piłkarskiej wiosny. 9 lutego zespół zmierzy się w 21. kolejce Lotto Ekstraklasy ze Śląskiem we Wrocławiu.

Plan przygotowań Zagłębia:

7-8 stycznia: badania lekarskie i testy wydolnościowe

9-14 stycznia: treningi na własnych obiektach

15-28 stycznia: zgrupowanie w Medulin i udział w turnieju

3 lutego: sparing z ŁKS Łódź (miejsce do uzgodnienia)

9 lutego: Śląsk Wrocław (pierwszy mecz w rundzie wiosennej)

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Zagłębie Sosnowiec wystawiło pięciu piłkarzy na listę transferową

Skomentuj przez Facebook

9 KOMENTARZE

  1. Zmęczą się i nic z tego nie wyjdzie bo będzie brak świeżości a wczasy będą przednie. W związku z tym my mieszkańcy płatnicy fundatorzy czekamy na taką samą formę relaksu i informację gdzie się zgłaszać po opłacone skierowania. Jeszcze jedno, mogą być do innych cieplejszych rejonów świata.

  2. Swoją postawą w pierwszej części sezonu zasłużyli na wakacje w Chorwacji!
    Może jeszcze niech polecą do Dubaju, tam będzie cieplej.

  3. […] Podopieczni Valdasa Ivanauskasa przygotowania do drugiej części sezonu rozpoczną 7 stycznia od badań lekarskich i testów wydolnościowych. W połowie miesiąca udadzą się na dwutygodniowy obóz przygotowawczy do chorwackiego Medulina. Na Bałkanach sosnowiczanie wezmą udział w turnieju Arena Cup. Ich rywalami będą zespoły z Chorwacji, Serbii oraz Bośni i Hercegowiny. […]

  4. […] W poniedziałek, 7 stycznia, podopieczni Valdasa Ivanauskasa kończą krótkie urlopy i wracają do …. Na początek zespół czekają testy medyczne. – Był czas wolny, ale trzeba pracować, by nie stracić formy fizycznej. Trener Valdas Ivanauskas dał nam na urlop specjalną rozpiskę, by pracować nad sobą, ćwiczyć. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wszyscy idziemy na wojnę i musimy być świadomi tego, co robimy – mówi Dawid Kudła. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here