Teatr Zagłębia otwiera ogród społeczny przy ulicy Teatralnej w Sosnowcu. Przygotowano moc atrakcji.

2 czerwca Teatr Zagłębia zaprasza na otwarcie ogrodu społecznego przy ulicy Teatralnej i jednocześnie zakończenie sezonu 2017/2018. W programie teatralne podchody, spektakl „Prywatna klinika”, wspólne zdjęcia z aktorami, zabawy i warsztaty dla dzieci.

Teatralne podchody to konkurs drużynowy, w którym będzie można wygrać zaproszenia na wybrane spektakle w przyszłym sezonie. – Każda drużyna otrzyma zadania i wykona je wspólnie z aktorami. Wśród nich m.in. zdobywanie sprawności garderobianej, łamańce językowe i quiz teatrologa. Początek o godz. 16.00 – wyjaśnia Ewa Koralewska, rzeczniczka prasowa Teatru Zagłębia.

Następnie dorośli będą mogli zobaczyć komedię „Prywatna klinika” (w dniach 1-3 czerwca odbędą się ostatnie pokazy tego spektaklu), a dzieci wezmą udział w warsztatach i zabawach prowadzonych w ogrodzie przez Otwartą Pracownię Artystyczną. Ok. 20.30 odbędzie się otwarcie ogrodu z dyrekcją i aktorami teatru.

W razie niesprzyjającej pogody wydarzenia zostaną przeniesione do budynku teatru. Maksymalna liczba uczestników warsztatów dla dzieci wyniesie wtedy 10 osób, a pierwszeństwo będą miały osoby z biletami na spektakl „Prywatna klinika”.

Ogród Teatralna będzie miejscem uprawy roślin, relaksu i działań kulturalnych. To inicjatywa sąsiedzka zakładająca utworzenie zielonej przestrzeni otwartej dla wszystkich mieszkańców, zaprojektowanej dla nich i z ich udziałem. Jest to realizacja inspirowana ideą ogrodów społecznych – obszarów w przestrzeni publicznej, które są prowadzone przez mieszkańców połączonych więzią przynależności do danego miejsca. Często w takich ogrodach uprawiane są warzywa i owoce, z których mogą korzystać członkowie społeczności.

Projekt Ogród Teatralna otrzymał dofinansowanie w konkursie grantowym „Tu mieszkam, tu zmieniam” Fundacji Banku Zachodniego WBK.

Foto: Maciej Stobierski