Będzin otrzyma kolejne pieniądze z Metropolitalnego Funduszu Solidarności, który służy m.in. wspieraniu przedsięwzięć w gminach.

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia rozdzieliła ponad 1,6 mln złotych dla pięciu inwestycji z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Głównymi beneficjentami został Będzin, Bojszowy oraz Tychy.

W ramach Funduszu Solidarności Będzin otrzyma 369,2 tys. zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na wymianę wiat przystankowych oraz termomodernizację budynku mieszkalnego.

Przypomnijmy, że dotacje celowe przyznawane są na konkretne zadania inwestycyjne, które gminy zgłaszają za pośrednictwem liderów swoich podregionów: Katowic, Sosnowca, Bytomia, Gliwic i Tychów.

Łączna pula dotacji w tegorocznym Funduszu wynosi ok. 67 mln złotych. 60 mln zł zostało zaplanowane w budżecie na ten rok, natomiast prawie 7 mln zostanie wykorzystane przez gminy z poprzedniej edycji funduszu. Podczas niedawnego Zgromadzenia GZM, przyznano dotacje celowe dla 36 gmin na łączną kwotę ok. 51 mln zł.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

    • Ty sobie nie żartuj, bo wiaty jakie teraz robią często wołają o pomstę do nieba. Albo faktycznie boki wiaty nie są przeszklone i nie widać nadjeżdżającego autobusu, albo zamiast porządnej ławki jest coś jakby połowa tylko, albo cała wiata jest tak wąska, że daszek nie ochroni przed padającym deszczem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here