Sosnowieccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 48-letniego obywatela Ukrainy, który nie przestrzegał zasad kwarantanny, którą był objęty, i awanturował się w wynajmowanym mieszkaniu.

Policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z bloków w centrum miasta. Jak ustalili, w wynajmowanym mieszkaniu doszło do awantury. Wyszło na jaw również to, że zajmujący je obywatele Ukrainy powinni przebywać na kwarantannie, obowiązującej ich po przybyciu na terytorium Polski.

– Pomimo interwencji policji, jeden z mężczyzn nie zamierzał się uspokoić, był bardzo agresywny, nie wykonywał poleceń policjantów. Stwarzał zagrożenie dla innych osób, został więc obezwładniony, a po badaniach osadzony w areszcie dedykowanym dla osób z podejrzeniem Covid-19- celem wytrzeźwienia – wyjaśnia podkom. Sonia Kepper, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Mężczyzna odpowie teraz za wykroczenie z art. 116 Kodeksu Wykorczeń. Powiatowy Inspektor Sanitarny natomiast otrzyma informację o całym zajściu i w prowadzonym przez siebie postępowaniu zadecyduje, czy 48-latek odpowie również za rażące naruszenie zasad kwarantanny.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

    • Przecież nie zapłaci, niby z czego. Deportacja do doniecka i wcielenie do armii powstańczej być może otrzeźwiłoby typa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here