To będzie prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników starych samochodów. W niedzielę, 24 września, po raz ósmy ulicami Sosnowca przejadą stare samochody. Wszystko w ramach kolejnej edycji ClassicMania.

ClassicMania (dawniej Sosnowieckie Spotkanie Starych Samochodów) to impreza, która na stałe zapisała się już w kalendarzu sosnowieckich imprez. Wydarzenie to odwiedza średnio ok. 250-300 zabytkowych pojazdów z całej Polski i Europy.

W tym roku odbędzie się już jej ósma edycja. Miłośnicy motoryzacji spotkają się 24 września. Impreza rozpocznie się o godz. 9.00 w Parku Sieleckim. Tam odbędzie się prezentacja pojazdów, mino giełda staroci, a także poświęcenie samochodów.

Następnie (między godz. 11.30 a 12.00) wszystkie pojazdy przejadą ulicami miasta i dotrą do Designer Outlet Center (dawniej Fashion House – przyp. red.). Tam również na wszystkich czeka sporo atrakcji.

Oprócz prezentacji pojazdów, odbędzie się także m.in. akademia kultury technicznej i bezpieczeństwa ruchu drogowego, konfrontacja klasyki vs. tuning, symulator dachowania, zabawy dla najmłodszych oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Na parkingu przed sosnowieckim centrum handlowym będzie również ambulans do poboru krwi.

Samochody będą do dyspozycji publiczności przez około 4 godziny. W tym czasie będzie można sobie zrobić zdjęcie przy pojazdach, a także za zgodą właściciela w pojeździe, dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat danego samochodu oraz poznać jego historię.

Jak zapewniają organizatorzy imprezy, ClassicMania jest imprezą kulturalno-edukacyjną. Ma ona na celu popularyzację motoryzacji oraz promocję kultury technicznej, propagowanie walorów turystyczno-krajobrazowych regionu oraz popularyzacja motorowej turystyki krajoznawczej oraz pokazanie społeczeństwu motoryzacji sprzed kilkudziesięciu laty. Stąd też jej mobilny charakter.

Tak było w ubiegłym roku: