Muzyka na żywo, barwne kostiumy, bogata scenografia i znakomici aktorzy. 23 kwietnia w Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się musical My Fair Lady w wykonaniu artystów Opery Śląskiej.

My Fair Lady powstał w 1956 roku, na motywach „Pigmaliona”George’a Bernarda Shawa. Musical to historia przypadkowego spotkania, które zaważyło na życiu sławnego profesora fonetyki i dialektów Henry’ego Higginsa i ulicznej kwiaciarki Elizy Doolittle.

Oto po wyjściu z Covent Garden, Opery Królewskiej w Londynie, Higgins wpadł na uliczną kwiaciarkę Elizę Doolitle, której bełkotliwa wymowa i prostackie słownictwo doprowadzają go niemal do szoku, ale i swoistej fascynacji jej prymitywizmem.

Świadkami tej sceny są pani Eynsford-Hill oraz jej syn Freddy. Spór łagodzi znawca narzeczy indyjskich pułkownik Pickering, przybyły do Londynu, by poznać profesora Higginsa. I tak dochodzi do zawarcia osobliwego zakładu, gdy profesor Higgins wyraża przekonanie, że jest w stanie nauczyć wzorowej angielszczyzny i wytwornych manier nawet tak nieokrzesaną dzikuskę jak Eliza, by mogła uchodzić wręcz za księżniczkę.

Co z tego wyniknie? Będzie się można przekonać podczas musicalu w Pałacu Kultury Zagłębia w niedzielę, 23 kwietnia.

Musical rozpocznie się o godzinie 17:00 w sali teatralnej. Bilety w cenie – parter 60 zł, balkon 40 zł.

Fot. Karol Fatyga