MKS Dąbrowa Górnicza ma patent na mistrza Polski. Dąbrowianie po raz trzeci z rzędu pokonali Stelmet BC Zielona Góra.

Koszykarze z Dąbrowy Górniczej po raz kolejny pokazali, że są mocną ekipą i potrafią wygrywać z każdym. Tym razem po kapitalnym pojedynku ograli mistrza Polski z Zielonej Góry 86:83. Losy meczu rozstrzygnęły się jednak w ostatnich sekundach.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane i żadna z ekip nie potrafiła zbudować większej przewagi. Dopiero po akcjach Borisa Savovicia i Thomasa Kelatiego goście prowadzili 14:7. Szybko odpowiedzieli jednak dąbrowianie, którzy po rzucie Jakuba Parzeńskiego i trójce Piotra Pamuły zbliżyli się na dwa punkty. Do remisu doprowadził D.J. Shelton, a pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 22:22.

Drugą część meczu Stelmet rozpoczął dwoma trójkami. Wyrównał Piotr Pamuła. Mistrzowie Polski szybko się jednak rozkręcili i po akcji Adama Hrycaniuka mieli już osiem punktów przewagi. Straty ponownie zmniejszył Shelton, ale rywale znów odpowiedzieli i po pierwszej połowie prowadzili 47:44.

Na początku trzeciej kwarty Zagłębiacy gonili za rywalem, jednak cały czas mieli problem z zamknięciem straty. Dopiero pięć punktów z rzędu Bartłomieja Wołoszyna pozwoliły doprowadzić do remisu (56:56). Stelmet natychmiast odpowiedział trójką Przemysława Zamojskiego i prowadzili 67:64.

W pierwszych minutach ostatniej kwarty, po akcji D.J. Sheltona, zespół Jacka Winnickiego objął minimalne prowadzenie (68:67). Chwilę później, po rzucie Macieja Kucharka, gospodarze zdobyli nawet siedem punktów przewagi i to goście musieli odrabiać straty. I zrobili to – po trafieniu Dragicevicia mistrzowie Polski znowu mieli przewagę (83:81). W końcówce ostatnie słowo należało jednak do dąbrowskiego teamu. Najpierw ważną trójkę trafił Paulus Dambrauskas, a po chwili spod kosza poprawił Witalij Kowalenko (86:83). Goście mieli 5 sekund na doprowadzenie do dogrywki, ale Thomas Kelati przestrzelił i to Zagłębiacy cieszyli się z końcowego zwycięstwa.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był D.J. Shelton z 24 punktami i 14 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Vladimir Dragicević z 18 punktami i 11 zbiórkami.

Kolejnym rywalem podopiecznych Jacka Winnickiego będzie Polpharma Starogard Gdański (28 października).

MKS Dąbrowa Górnicza – Stelmet BC Zielona Góra 86:83 (22:22, 22:25, 20:20, 22:16)

MKS: Shelton (24), Dambrauskas (15), Wołoszyn (13), Parzeński (11), Kucharek (9), Pamuła (6), Broussard (2), Gabiński (2), Kowalenko (2), Massamba (2).

Stelmet: Dragicević (18), Florence (15), Savović (12), Hrycaniuk (8), Koszarek (7), Moore (6), Kelati (6), Mokros (5), Matczak (3), Zamojski (3).

<a href=”http://twojezaglebie.pl/category/sport/”><img class=”aligncenter size-full wp-image-5365″ src=”http://twojezaglebie.pl/wp-content/uploads/2017/02/baner-sport.gif” alt=”” width=”696″ height=”200″ /></a>