MKS Dąbrowa Górnicza pokonuje na wyjeździe Śląsk Wrocław 82:71 w 29. kolejce Energa Basket Liga.

Spotkanie świetnie rozpoczęli koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza. Głównie za sprawą rzutów Michała Nowakowskiego prowadzili cztery minuty przed końcem pierwszej kwarty 14:3. Śląsk Wrocław przebudził się w końcówce, dzięki rzutom Kyle’a Gibsona i Elijaha Stewarta udało się zniwelować przewagę do dwóch punktów. Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się wynikiem 14:12 dla koszykarzy z Dąbrowy Górniczej.

Druga kwarta przebiegała pod dyktando koszykarzy MKS-u. Minutę od rozpoczęcia kwarty Zagłębiacy prowadzili już sześcioma punktami (18:12). WKS próbował zniwelować straty i prawie im się to udało, bo w połowie kwarty tracili tylko jeden punkt (19:20). Jednak dąbrowianie świetnie rzucali za trzy punkty – najpierw Elijah Wilson, potem dwukrotnie Patryk Wieczorek, a na dokładkę Andrzej Mazurczak. Pozwoliło to MKS-owi na odskoczenie rywalowi, a w konsekwencji wygrania kwarty 26:16 i pierwszej połowy spotkania 40:28.

W drugiej połowie koszykarze z Wrocławia zabrali się do odrabiania strat. MKS słabo wyglądał w ataku, a WKS konsekwentnie odbudowywał się po nieudanej pierwszej połowie spotkania. Elijah Stewart zaczął trafiać za trzy punkty, Aleksander Dziewa i Ivan Ramljak konsekwentnie za dwa, a na dokładkę w ostatniej sekundzie trafił Kyle Gibson. Śląsk wygrał kwartę 22:16, a w całym spotkaniu było 56:50 dla MKS-u Dąbrowa Górnicza.

Ostatnia odsłona spotkania była bardzo dynamiczna i zacięta. Obie drużyny nie chciały przegrać tego spotkania. WKS chciał utrzymać drugie miejsce w tabeli Energa Basket Liga, natomiast MKS walczył jeszcze o fazę play off. Gra toczyła się punkty za punkty. W końcówce zespół z Wrocławia był nieskuteczny. Ostatecznie dąbrowianie zwyciężyli 82:71.

Najlepszym strzelcem gości był Elijah Wilson z 17 punktami i 5 zbiórkami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Elijah Stewart – zdobył 18 punktów i 4 zbiórki.

Po tym meczu MKS Dąbrowa Górnicza zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli i w 30. kolejce zmierzy się z GTK Gliwice.

WKS Śląsk Wrocław – MKS Dąbrowa Górnicza 71:82 (12:14, 16:26, 22:16, 21:26)

Śląsk: Elijah Stewart 18, Aleksander Dziewa 15, Kyle Gibson 12, Strahinja Jovanovic 10, Ivan Ramljak 9, Mateusz Szlachetka 5, Szymon Tomczak 2, Michał Gabiński 0.

MKS: Elijah Wilson 17, Malcolm Rhett 15, Andrzej Mazurczak 13, Michał Nowakowski 10, Michał Kroczak 9, Milivoje Mijovic 8, Patryk Wieczorek 6, Jakub Motylewski 4, Marek Piechowicz 0.

Autor: Michał Konarski