W najbliższy weekend ośrodek Wake Zone Stawiki w Sosnowcu stanie się areną Mistrzostw Europy i Afryki. Przez trzy dni toczyć się będzie rywalizacja wśród kobiet i mężczyzn o medale w wakeboardzie, wakeskacie i „Seated”.

Mistrzostwa wystartują 25 lipca. Przez trzy dni, zarówno kobiety, jak i mężczyźni, walczyć będą o medale w wakeboardzie, wakeskacie, a także w odmianie wakeboardu dla osób niepełnosprawnych, czyli „Seated”.

– Wake Zone Stawiki w Sosnowcu to znakomity obiekt. Jego infrastruktura z pewnością pozwoli na przeprowadzenie tej imprezy na najwyższym światowym poziomie – mówi Wiesław Kurnik, wiceprezes Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. – Do Mistrzostw Europy i Afryki przygotowujemy się z ogromną starannością. Mamy doświadczenie w organizacji takich zawodów i jestem przekonany, że przedstawiciele kilkunastu narodowych reprezentacji wyjadą z Sosnowca ze znakomitymi wspomnieniami – dodaje.

Polskę będzie reprezentowało 13 zawodniczek i zawodników. Największe szanse na medale mają nasze specjalistki od deski bez wiązań, czyli wakeskatea. Agnieszka Kobylańska (klub Kartel Wieliczka) i Martyna Andrzejczak (klub Margo9 Margonin) już zdobywały medale w imprezach tej rangi.

Liczymy też na Polaków w kategorii Seated, czyli odmianie wakeboardu dla osób niepełnosprawnych. W tej konkurencji mamy trzech zawodników, a na lidera polskiej ekipy wyrasta Igor Sikorski (Klub Avalon Extreme), czwarty podczas zeszłorocznych mistrzostw Europy, które odbyły się w Mediolanie. Przypomnijmy, że Igor to bardzo wszechstronny sportowiec – podczas zimowych igrzysk paraolimpijskich w Pjongczangu (Korea Południowa) zdobył brązowy medal w slalomie gigancie na monoski – wyjaśniają organizatorzy zawodów.

Lipcowe mistrzostwa to także świetna okazja do promocji miasta i całego regionu na arenie międzynarodowej. – Mamy nadzieję, że startującym przypadnie do gustu nasz wakepark i w przyszłości chętnie będą go odwiedzać – podkreśla Dawid Kazek, założyciel Wake Zone Stawiki.

Założony kilka lat temu przez członków kadry Polski w narciarstwie wodnym, sosnowiecki ośrodek Wake Zone Stawiki przyciąga coraz więcej osób, m.in. za sprawą jedynego w regionie kompleks wyciągów do wakeboardu i nart wodnych, a także aquatoru, czyli wielkiego toru przeszkód.

O godzinie 13:30 impreza oficjalnie wystartuje na plaży miejskiej w Sosnowcu na Stawikach! Światową czołówkę będziemy mogli oklaskiwać do 27 lipca.