W Dąbrowie Górniczej powstaną trzy nowe bloki z mieszkaniami komunalnymi. Inwestycja ma się rozpocząć w 2018 roku.

Miasto zdecydowało się wyburzyć budynek po byłym Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych w Gołonogu. Jak się okazuje, na tym terenie, powstaną trzy nowe bloki z mieszkaniami komunalnymi.

– Niezależnie od prac rozbiórkowych, w marcu zlecimy opracowanie koncepcji, która podpowie nam jak zagospodarować ten teren w najbardziej optymalny sposób. Aby to ułatwić, w jednocześnie trwających pracach nad planem zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu, chcemy dopuścić w tym miejscu zabudowę wysoką która, która pozwoli na stworzenie większej liczby mieszkań na tej samej powierzchni. Według naszych szacunków mamy szansę zmieścić na tym terenie trzy budynki wraz z dobrym układem komunikacyjnym i przyjaźnie zaaranżowaną przestrzenią wokół – mówi wiceprezydent Marcin Bazylak.

– Szacujemy, że do końca 2017 roku uda nam się skompletować całą dokumentację projektową wraz z pozwoleniami, dzięki czemu z budową, podzieloną na etapy, będziemy mogli ruszyć na początku 2018 roku – dodaje.

Warto dodać, że w Dąbrowie na mieszkanie komunalne czeka około 1200 rodzin lub osób z listy wynajmu i zamian lokali oraz w ramach realizacji wyroków sądowych o eksmisję z przyznanym prawem do lokalu socjalnego. Mieszkań brakuje i czeka się na nie nawet do 10 lat.

fot. Dariusz Nowak

Czy kurator oświaty powinien ingerować w decyzje samorządowców dot. reformy oświaty?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...