Od 8 do 9 września starsi mieszkańcy stolicy Zagłębia będą mogli uczestniczyć w wielu wydarzeniach w ramach tegorocznych Dni Seniora. Sobotnie świętowanie rozpocznie się przemarszem spod urzędu miejskiego.

W trakcie tegorocznych Dni Seniora będzie można uczestniczyć w wielu wydarzeniach: kulturalnych, edukacyjnych, prozdrowotnych, sportowych i rekreacyjnych. Zapowiada się czas radosnego świętowania, integracji i spotkań międzypokoleniowych, tak aby każdy senior znalazł coś dla siebie.

Założeniem organizatorów wydarzenia jest – kształtować pozytywne, życzliwe postrzeganie osób starszych, promować wszelkie działania zapewniające im godne życie, ułatwić dostęp do pełnego życia kulturalnego i społecznego.

Dni Seniora rozpoczną się w sobotę, 8 września. O godz. 10.00 seniorzy przejdą w barwnym korowodzie spod budynku urzędu miejskiego do parku Sieleckiego. Pół godziny później otrzymają klucze do miasta. Tego dnia odbędą się także występy sceniczne, liczne atrakcje dla najmłodszych, zwieńczeniem sobotniego dnia będzie koncert Elise.

Z kolei w niedzielę, świętowanie rozpocznie się od gry miejskiej, start na Stawikach przy ul. Kresowej o godz. 10:00.  Tego dnia na seniorów czekają także występy sceniczne, karaoke i liczne atrakcje dla najmłodszych. Na zakończenie gwiazda wieczoru – zespół Silver Dance.