Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia dofinansuje inwestycje kolejowe w Dąbrowie Górniczej. Tylko w tym roku miasto otrzyma 10 mln złotych.

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia dofinansuje inwestycje, które wpisują się w projekt budowy Kolei Metropolitalnej. Zgromadzenie GZM podjęło uchwałę, na podstawie której kwotą 10 mln złotych dofinansowana zostanie inwestycja w Dąbrowie Górniczej.

W centrum Dąbrowy Górniczej przebudowana zostanie infrastruktura drogowa i kolejowa. Inwestycja zostanie przeprowadzona pod kątem powstania Kolei Metropolitalnej i budowy dodatkowej pary torów, dedykowanej tylko pociągom aglomeracyjnym. Ponadto pasażerowie będą mogli korzystać też z centrum przesiadkowego.

Na realizację tej inwestycji GZM przeznaczy w tym roku 10 mln zł. W wieloletnim planie finansowym na przyszły rok kwota dofinansowania przewiduje kolejne 16 mln zł.

Ponadto Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia razem z gminami i miastami zamierza zgłosić projekty do Programu „Kolej+”. – Jesteśmy po spotkaniu informacyjnym z gminami. Opracowaliśmy razem z ekspertami wstępny harmonogram wspólnych działań z gminami i miastami metropolii. Przed nami kolejne spotkania, na których będzie rozmawiać o wybranych projektach – tłumaczy Grzegorz Kwitek, członek zarządu GZM.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Miasto wybrało wykonawców centrum przesiadkowego i tunelu drogowego przy dworcu PKP