Drzwi Teatru Zagłębia ponownie otwarte. W pierwszy weekend marca na sosnowiecką scenę powróci jedna z najpopularniejszych fars – „Pomoc domowa” w reż. Wojciecha Leśniaka. Co jeszcze przygotowano?

W pierwszy weekend marca na sosnowieckiej scenie będzie grana „Pomoc domowa” w reż. Wojciecha Leśniaka. W najbliższym czasie będzie można zobaczyć również spektakle: „Boeing, Boeing” w reż. Wojciecha Leśniaka (13-14 marca), „Między ustami a brzegiem pucharu” w reż. Remigiusza Brzyka (19 marca), „Ślub” w reż. Radosława Rychcika (25-26 marca) i „Przodownicy miłości. Rewia związkowo-robotnicza” w reż. Jacka Mikołajczyka (27-28 marca).

Warsztaty dla dzieci

Ponadto Teatr Zagłębia zaprasza dzieci i nastolatków do udziału w warsztatach otwartych i zajęciach aktorskich, które odbędą się na scenie 15, 28 i 29 marca i będą związane z tematami przedstawień z repertuaru.

Zapraszamy młodych do przezwyciężania wraz z nami poczucia izolacji oraz do obserwacji zmienionego pandemią świata. Na zajęciach będziemy zastanawiać się między innymi nad tym, co wywołuje w nas poczucie zagrożenia – w domu, w szkole, na zewnątrz. Wykonamy rozmaite ćwiczenia teatralne – mówi Agata Kędzia, pedagożka teatru.

Sztuka w reżimie sanitarnym

Sosnowiecka instytucja dba o komfort swoich widzów. Załoga teatru zapewnia o przestrzeganiu wszelkich zasad bezpieczeństwa. – Nadal gramy dla 50 proc. widowni. Wyłączyliśmy z użytku szatnie i po wejściu do budynku prosimy o dezynfekcję dłoni oraz utrzymanie dystansu społecznego. Jedyną zmianą, którą wprowadziliśmy zgodnie z zaleceniami rządu, jest obowiązek zasłaniania ust i nosa tylko i wyłącznie maseczką – mówi Paweł Wojciechowski z Biura Współpracy z Widzami.

Wciąż działa platforma VOD

Teatr Zagłębia nie rezygnuje z działalności online. Nadal można oglądać swoje ulubione spektakle na platformie VOD. W marcu m.in. „Tango”, „Wróg – instrukcja obsługi”, „Ślub” i „Ania z Zielonego Wzgórza”.

Na zdjęciu fragment spektaklu „Pomoc domowa” w reż. Wojciecha Leśniaka (foto: Maciej Stobierski)