W pierwszym dniu urzędowania nowy prezydent Dąbrowy Górniczej powołał zespół, którego zadaniem będzie ocena aktualnej sytuacji dąbrowskiego szpitala. – W pierwszym kwartale 2019 r. zorganizuję konkurs na nowego menadżera Szpitala Specjalistycznego im. Szymona Starkiewicza – zapowiada Marcin Bazylak.

W środę, 21 listopada w czasie sesji inauguracyjnej prezydent Marcin Bazylak nawiązał do swojego programu wyborczego i zapowiedział, że zamierza go realizować punkt po punkcie.

W pierwszym dniu urzędowania powołał on zespół, którego zadaniem jest ocena aktualnej sytuacji dąbrowskiego szpitala.

– Do tej pory nie miałem nic wspólnego z bieżącym funkcjonowaniem szpitala. Dlatego potrzebuję rzetelnej analizy i wyraźnych rekomendacji na przyszłość – oświadczył nowy prezydent.

Marcin Bazylak potwierdził także informację, że po kilkunastu latach bezpłatnego urlopu, do szpitala wraca jego dyrektor, Zbigniew Podraza. „Jednak z uwagi na fakt, że jeszcze w tym roku osiągnie on wiek emerytalny, będzie kierował dąbrowską placówką w bardzo krótkiej perspektywie czasu. Rozmawiałem o tym ze Zbigniewem Podrazą. Jego plany są wyraźnie określone” – czytamy w oświadczeniu Bazylaka.

Prezydent zapowiedział także, że już w pierwszym kwartale 2019 roku zorganizuje konkurs na nowego menadżera Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny im. Szymona Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej.

– Przed nami trudne i ważne wyzwania. Wierzę jednak, że po dokładnej analizie sytuacji i z nowym kierownictwem dąbrowski szpital zapewni mieszkańcom oczekiwany poziom usług medycznych – zapowiedział Marcin Bazylak.

Zadanie nie będzie proste, ponieważ dąbrowski szpital od kilku lat stacza się po równi pochyłej, co najbardziej odbija się na pacjentach.