Wielkimi krokami zbliża się Halloween. Z tej okazji wiele kin organizuje specjalne maratony filmowe. Nie inaczej będzie w Kopalni Kultury w Czeladzi.

Nocne maratony filmowe to nie lada gratka dla wszystkich „nocnych marków”, którzy uwielbiają horrory. Z okazji Halloween Kopalnia Kultury w Czeladzi po raz pierwszy przygotowała Maraton Horrorów, który odbędzie się w piątek 27 października.

– Zbliża się Halloween, więc Kopalnia Kultury nie może pozostać w cieniu. Jak wszyscy wiedzą, prowadzimy także kino a to dobra okazja, aby jeszcze więcej osób skorzystało z naszej oferty. Kopalnia Kultury będzie podczas tego maratonu pełna strachu – zaprasza Łukasz Kożuch, kierownik Kopalni Kultury w Czeladzi.

W ramach Maratonu Horrorów w Kopalni Kultury widzowie zobaczą trzy filmy – „To przychodzi po zmroku”, „Ostatnia Klątwa” oraz „Baba Jaga”. Początek o godz. 21.00. Bilety w cenie 30 zł.

„To przychodzi po zmroku”

To amerykański horror z 2017 roku w reżyserii Treya Edwarda Shultsa, wyprodukowany przez wytwórnię Animal Kingdom.

Zabójczy śmiercionośny wirus dziesiątkuje całą ludzkość. Jedynym sposobem na przeżycie jest odizolowanie się od zakażonych. Aby ocalić swoją żonę Sarah i nastoletniego syna Travisa, Paul (Joel Edgerton) ukrywa się z bliskimi w domku w środku lasu. Drzwi i okna do chaty są starannie zabezpieczone, mimo to pewnej nocy do domu włamuje się Will, który tak jak Paul walczy o przetrwanie swojej rodziny.

Premiera filmu odbyła się 9 czerwca 2017 roku w Stanach Zjednoczonych. W Polsce premiera odbyła się 7 lipca 2017 roku.

„Ostatnia Klątwa”

To amerykański horror z 2016 roku w reżyserii Simona Rumleya. Główne role w filmie zagrali Mike Doyle, Erin Cummings, Sean Patrick Flanery, Dodge Prince oraz Devin Bonnée.

Skazany na karę śmierci młody mężczyzna pozostawia po sobie list, w którym poprzysięga zemstę.

Światowa premiera filmu odbyła się 13 marca 2016 roku. W Polsce premiera odbyła się 21 kwietnia 2017 roku.

„Baba Jaga”

To brytyjski horror z 2016 roku w reżyserii Caradoga W. Jamesa. Główne role w filmie zagrali Katee Sackhoff, Lucy Boynton, Richard Mylan, Nick Moran i Javier Botet.

Młoda dziewczyna postanawia zapukać do domu zmarłej kobiety, która za życia była powszechnie uważana za czarownicę. Tym samym nieświadomie rozpoczyna serię niefortunnych zdarzeń.

Światowa premiera filmu odbyła się 29 września 2016 roku. W Polsce premiera odbyła się 24 marca 2017 roku.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Lubisz horrory? Spędź Halloween w kinie Helios