echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Poznaliśmy zwycięzców drugiej edycji konkursu „Lokal na start”. W jego ramach, początkujący dąbrowscy przedsiębiorcy starali się o wynajęcie miejsca na siedzibę na atrakcyjnych warunkach.

„Lokal na start” to wspólne przedsięwzięcie miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. O lokale, z niskim kosztem najmu, mogły ubiegać się małe i mikro przedsiębiorstwa, które rozpoczynają działalność gospodarczą lub prowadzą ją nie dłużej niż 3 lata. Istotne, aby była ona zarejestrowana na terenie Dąbrowy Górniczej.

Sześciu zwycięzców

W drugiej edycji do konkursu wpłynęło jedenaście zgłoszeń. Z nich jury wyłoniło sześciu laureatów.

Wyłonieni laureaci to: Dominika Kozłowska (lokal przy ul. Kasprzaka 10 – 23,2 pkt), Agata Borkiewicz Cielica (lokal przy ul. 3 Maja 22 – 23,6 pkt), Małgorzata Stachura (lokal przy ul. Strzemieszyckiej 375 – 24 pkt), Katarzyna Granda (lokal przy ul. Piłsudskiego 36D/605 – 24,6 pkt), Anna Gierman (lokal przy ul. Piłsudskiego 34/645 – 27,2 pkt), Katarzyna Karpała (lokal przy ul. Piłsudskiego 34/633 – 28,8 pkt).

Studio urody, kawiarnia i pracownia wypiekająca torty

Działalność zaplanowana w tych lokalach to: studio urody, zajmujące się fryzjerstwem i kosmetyką, produkcja m.in. kartek okolicznościowych, albumów na zdjęcia, zaproszeń, pudełek i opakowań, wizytówek i upominków, kancelaria radcy prawnego, kawiarnia z salą zabaw dla dzieci, pracownia wypiekająca torty artystyczne, a także usługi z zakresu kosmetyki, wizażu i stylizacji.

– W porównaniu z pierwszą edycją, widać wyraźny wzrost poziomu zgłoszonych projektów. Autorzy przed ich przygotowaniem często konsultowali się z ekspertami z DIP i korzystali z bezpłatnych porad. Wszystkie propozycje były bardzo interesujące i komisja stanęła przed niełatwym zadaniem, żeby wybrać te najlepsze. Wszystkim zwycięzcą serdecznie gratuluję i trzymam kciuki za realizację ich planów, dzięki którym Dąbrowa zyska nowe miejsca warte uwagi – podkreśla Marcin Bazylak, prezydent miasta.

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

Przypomnijmy. W drugiej edycji dostępnych było 9 lokali z zasobów MZBM o powierzchni od 12 m kw. do 301 m kw. Największy z nich dawał możliwość podziału i wynajęcia w mniejszych częściach. Koszty najmu zaczynają się od 2,50 zł netto/m kw. Po stronie najemcy będzie także koszt mediów, ewentualnego odświeżenia pomieszczenia oraz podatek od nieruchomości. Kolejna odsłona konkursu planowana jest na początek przyszłego roku.

Planujący działalność gospodarczą i świeżo upieczeni biznesmeni mogą korzystać ze wsparcia Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, który pomaga stawiać pierwsze kroki w biznesie. Oferuje m.in. bezpłatne szkolenia, porady i miejsce do pracy. Mieści się przy ul. 3-go Maja 22.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Poznaliśmy zwycięzców pierwszej edycji konkursu „Lokal na start”

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);