1 grudnia w sosnowieckim Teatrze Zagłębia odbędzie się improwizowany spektakl komediowy projektu Nic dwa razy. Przedstawienie powstanie na żywo, bez prób i żadnego scenariusza.

1 grudnia o godz. 19.00 w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu odbędzie się improwizowany spektakl komediowy projektu Nic dwa razy. Przedstawienie powstanie na żywo, bez prób i żadnego scenariusza, nigdy się nie powtórzy, a publiczność zdecyduje o jego przebiegu.

Na scenie wystąpią artyści z warszawskiego Klubu Komediowego: Michał Sufin i Bartek Młynarski oraz Kinga Kosik-Burzyńska i Karolina Norkiewicz (grający na co dzień m.in. w duetach Sufin/Młynarski oraz Kinga i Nora).

– Wszystko, co wydarzy się tego wieczoru, będzie przez nich zaimprowizowane – wymyślane na bieżąco, na oczach publiczności, bez ustalonego wcześniej scenariusza czy wymyślonych postaci – wyjaśnia Ewa Koralewska, rzeczniczka Teatru Zagłębia w Sosnowcu.

Bartek Młynarski i  Michał Sufin – fot. mat. pras.
Bartek Młynarski i Michał Sufin – fot. mat. pras.

Sufin/Młynarski: Pewnego razu w…

Spektakl improwizowany Bartka Młynarskiego i Michała Sufina z Teatru Improwizowanego Klancyk, którzy będąc sami na scenie, nie biorą od nikogo inspiracji i grają kilka postaci na raz. Przez godzinę prowadzą widzów przez fabułę pełną zaskakujących zwrotów akcji, dusznych miejsc z amerykańskiej prowincji, postaci zwichrowanych i wykreślonych z dramatów Arthura Millera. Spektakl stara się opowiedzieć kilka historii, które spotkają się w jakimś punkcie, albo i nie, historia może być opowiedziana od tyłu albo pomontowana niczym film Pulp Fiction. Aktorzy starają się odpowiedzieć na zagadki postaci i historii która będzie powstawać na oczach widzów.

Kinga Kosik-Burzyńska i Karolina Norkiewicz – fot. mat. pras.
Kinga Kosik-Burzyńska i Karolina Norkiewicz – fot. mat. pras.

Kinga & Nora

Grają bez scenariusza, bez przygotowanych postaci. Na żywo, z głowy, na oczach widowni. Tylko we dwie. Na scenie. Absurd i abstrakcja. Tak więc proszę się przygotować – i proszę potem nie mówić, że nie uprzedzały. W duecie: Kinga Kosik-Burzyńska i Karolina Norkiewicz. Na co dzień można je zobaczyć na scenie Klubu Komediowego, m.in. w teatrze improwizowanym Humbuk.

Paweł Szamburski - fot. mat. pras.
Paweł Szamburski – fot. mat. pras.

Muzyka: Paweł Szamburski

Muzyczne tło spektaklu stworzy wyjątkowy artysta i multiinstrumentalista Paweł Szamburski – muzyk związany z warszawskim środowiskiem LadoAbc. Współtwórca takich zespołów jak: SzaZa, Horny Trees, Meritum, Tupika, Cukunft czy kwartet klarnetowy Ircha. Tworzy muzykę na polu interdyscyplinarnym – dla filmu, teatru, kina niemego, tańca współczesnego czy słuchowisk.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia m.in. w kasie Teatru Zagłębia w Sosnowcu.