Kino samochodowe czyli projekt dla fanów kinematografii, motoryzacji oraz niestandardowej rozrywki rusza w Sosnowcu. Pierwszy seans zobaczyć będzie można w piątek, 22 maja.

W trzecim etapie łagodzenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa rząd zezwolił na działalność kin samochodowych. Mogą one rozpocząć swoją działalność od poniedziałku, 18 maja. Coraz więcej miast decyduje się na tę formę rozrywki dla mieszkańców, jednym z nich jest Sosnowiec.

Wielkie ekrany, a przed nimi morze samochodów to obrazki znane z amerykańskich filmów. Wkrótce się to zmieni. Już w najbliższy piątek, 22 maja, na parkingu przy Energetycznym Centrum Kultury przy ulicy Będzińskiej w Sosnowcu ruszy kino samochodowe.

Filmy będą wyświetlane na dwóch ekranach na parkingu, który może pomieścić 100 samochodów. W piątek o godz. 21.00 zobaczymy La la Land, a w sobotę o tej samej godzinie kultowy Pulp Fiction. Bilety, w cenie 10 zł za samochód, dostępne są na stronie internetowej.

W kolejnych tygodniach na ogromnych ekranach projekcyjnych zobaczyć będzie można nowe hity kinowe, jak i „znane i lubiane” klasyki. Nie zabraknie również strefy gastronomicznej z możliwością zamówienia bezpośrednio do samochodu.

13 KOMENTARZE

 1. Totalny bezsens! Już widzę te tłumy ktôre rezygnują z obejrzenia tych i setek innych filmów na własnej kanapie w jakości HD o każdej porze dnia i nocy, na rzecz oglądania wybranego filmu o konkretnej godzinie, siedząc w masce. To wymyślić mógł tylko jeden mózg, mózg Stacha Anioła!

  • Już jest UHD, musisz się podszkolic. Ale wiem że ciężko z czasem, bo musisz siedzieć na stronie i czekać na artykul, żeby zgodnie z linia swojej partii dowalic, wysmiac itp.
   PS. Ciekawostka, nie chcesz nie musisz korzystać, sam tam nie pojadę ale nie będę WSZYSTKIEGO negowal.
   PS2. Tekst o konkretnej godzinie rozpoczęcia filmu, to hit. Rozumie że albo nigdy nie byłeś w normalnym kinie albo wychodziles sobie od tak i wchodziles w połowie seansu. Hahahaha

  • Żeby nie było obciachu z frekwencją, może się przypadkowo tak zdarzyć, że pracownicy UM dostaną bilety do tego kina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here