Kąpielówki męskie wbrew pozorom nie są częścią garderoby, którą moglibyśmy zaniedbywać. Oczywiście męskie kąpielówki świadczą o nas tak samo jak każdy inny strój, który na siebie wdziewamy. Postaramy się przedstawić kilka trafnych uwag o męskich kąpielówkach, aby każdy pan był dobrze przygotowany na sezon.

Kąpielówki męskie

Słońce, woda, przygoda – w ciepłych sezonach korzystamy z tego pełną garścią. Ale woda to także wycieczki na basen. W tych sytuacjach kąpielówki męskie niezaprzeczalnie stanowią obowiązkowy element ubioru. Żartobliwie moglibyśmy powiedzieć, że na rozgrzanej plaży, nad mazurskim jeziorem w lipcu lub na basenie (przez okrągły rok) – to jedyny element ubioru.

Tak właśnie jest. W tych miejscach także wymagany jest pewien rodzaj stroju. Wtedy możemy pomyśleć o kąpielówkach męskich jako ubiorze, który może być pełen wyrazu, stylu, elegancji, który może być po prostu modny i wygodny. Chyba wszystkim nam zależy na tym, aby w okolicznościach takich jak te wspomniane powyżej prezentować się dobrze?

Niewykluczone, że wśród olbrzymiej oferty na rynku najlepsze kąpielówki męskie znajdziemy w sklepie online Intimiti. W każdym razie nasz “traktat o męskich kąpielówkach” poprowadzimy dalej na przykładzie markowej bielizny dostępnej właśnie w tym miejscu, gdyż zgromadzony i dostępny tu asortyment zdecydowanie wybija się ponad przeciętność.

Powiedzmy sobie szczerze, że liczy się marka. Marka z kolei uwidocznia się w jakości. We wspomnianym sklepie znajdujemy męskie kąpielówki wyłącznie od najlepszych producentów. Zajmijmy się wreszcie “tym, co tygryski lubią najbardziej” i przejdźmy już stricte do mody dla panów w zakresie męskich kąpielówek.

mężczyźni nad wodą
Męski kąpielówki – fot. mat. pras.

Współczesne style męskich kąpielówek

Z grubsza wyróżniamy cztery główne style współczesne dla męskich kąpielówek. Opiszemy dość dokładnie każdy z nich, aby każdy pan mógł wybrać coś dla siebie i poczuł się dobrze poinformowany.

Krótkie i obcisłe męskie kąpielówki (slipy)

Męskie kąpielówki w swojej najprostszej formie do złudzenia przypominają slipy. Taki mają krój. Różnica jest jednak kolosalna i od razu widać, że nie są to majtki, ale właśnie porządne męskie kąpielówki – zauważamy to po rodzaju użytego materiału, zdobieniach na tkaninie i często także sznureczku wokół bioder. Otóż materiał ma schnąć szybko, jest zwykle wzorzysty i wielokolorowy, a sznureczek dopełnia stylizację i podczas pływania nie pozwala kąpielówkom zsunąć się, więc nawet szalony zjazd strumieniem wody na basenie lub kąpiel podczas wysokich fal na Bałtyku – nie pozwolą na przykry wypadek… Forma przypominająca slipy jest prosta i sprawdzona. To także bardzo wygodne rozwiązanie.

Kąpielówki męskie a la bokserki

Idźmy dalej. Do kąpielówek męskich opisanych powyżej możemy dodać dłuższe nogawki, które zakrywają pachwiny (trochę jak bokserki) – wtedy mamy już do czynienia z nieco innym krojem. Takie kąpielówki nadal opinają nasze ciało ściśle, lecz dłuższe nogawki sprawiają, że sam model jest inny. Ten rodzaj trochę rzadziej posiada sznureczek do wiązania nad biodrami, a to dlatego, że nogawki zapobiegają skutecznie zsunięciu się. Na plaży nie musimy ich zdejmować nawet wtedy, gdy na wierzch zakładamy spodnie (lub krótkie spodenki).

Dopasowane spodenki jako kąpielówki dla panów

Krok dalej mamy też męskie kąpielówki, które przypominają dobrze dopasowane krótkie spodenki. W tym typie ważne jest to, że opięcie przez materiał nie jest już tak ścisłe, zostawia odstęp między ciałem i materiałem kąpielówek męskich. W tym rodzaju odzieży wewnątrz spotkamy także konstrukcję wbudowaną, często wykonaną z siatki, która zastępuje majtki. A więc do ciała przylega właśnie ta konstrukcja, a my – na plaży lub na basenie – jesteśmy odziani nieco “bogaciej”. Ten rodzaj męskich kąpielówek może być noszony także w graniczących z plażą lub ośrodkiem wypoczynkowym ulicach pełnych małych barów i punktów usługowych.

Luźne kąpielówki męskie (szorty)

Ostatnim rozwinięciem koncepcji kąpielówek męskich są spodenki typu szortów. To już prawdziwe i pełne ubranie na plażę. Nie nadaje się jednak do pływania na basenie, ponieważ stawia duży opór wodzie. Jednakże to podstawowy typ męskich kąpielówek na plażę, nad jezioro lub nad rzekę. Ostatecznie takie kąpielówki nosimy najczęściej na wakacjach, w miasteczkach nad brzegiem, gdzie spędzamy wakacje. Właściwie możemy w letnich sezonach przemieszczać się w nich nawet po mieście (Sopot wprowadził zakaz chodzenia po mieście w slipach, ale szorty nie przyniosą nam upomnienia odpowiednich służb), a nie będzie to uznawane za pogwałcenie stylu i etykiety. Takie luźne i długie szorty jako kąpielówki męskie do pewnego stopnia zastępują bowiem także krótkie spodenki.

mężczyzna w kąpielówkach
Męski kąpielówki – fot. mat. pras.

Kolorystyka, materiały, kroje i inne fasony wśród męskich kąpielówek

W tej materii mamy przeolbrzymi wybór. Kolorystyka męskich kąpielówek jest zazwyczaj krzycząco barwna, ale wiele modeli będzie także utrzymanych w stylistyce bardziej stonowanej, np. -jedno lub dwubarwnej. Różnią się także materiały, z których męskie kąpielówki są wykonane. Kąpielówki typu slipy zawsze są produkowane z materiałów, które schną błyskawicznie, są śliskie i gładkie. Szorty jako kąpielówki mogą być zaś wykonane z większym użyciem naturalnej bawełny. Jeśli chodzi o fasony i kroje, to główne rodzaje zaprezentowaliśmy powyżej. Pamiętajmy: męskie kąpielówki świadczą o nas tak samo jak garnitur lub marynarka. Powinny zatem odzwierciedlać nasz wybór, być może nawet naszą osobowość. W każdym razie powinny być dobrze dobrane, zgodnie z naszym życzeniem i odpowiednie na okazje, kiedy się w nich prezentujemy.

Plaże, baseny i inne miejsca – czas nad wodą w męskich kąpielówkach

Kochamy wakacje. Szczególnie w lecie. Szczególnie nad wodą. Wtedy męskie kąpielówki czynią prawdziwą różnicę. Zadbajmy o to, aby we wspomnianych okolicznościach wyglądać dobrze i modnie. Jest to łatwe i niedrogie, ponieważ męskich kąpielówek znajdziemy bez liku. Ważna jest tylko jakość, która przekłada się na styl. Wybierajmy odpowiedzialnie męskie kąpielówki dla siebie.