Zawodnicy Jorkyball Sosnowiec zdobyli klubowe mistrzostwo świata, które odbyły się w Rzymie. Sosnowiczanie pokonali w finale francuski Nimes.

Klub z Sosnowca nie dał szans pozostałym ekipom i pewnie wywalczył klubowe mistrzostwo świata, które rozegrano w Rzymie. Zagłębiacy pokonali w wielkim finale francuskie Nimes 3:0. Z kolei we Włoszek dobrze spisała się także reprezentacja Polski. Kadra oparta głównie na graczach z Sosnowca doszła do finału, gdzie przegrała z Francuzami 0:3. Przypomnijmy, że to właśnie Francuzi wymyślili i najmocniej promują tę odmianę gry w piłkę nożną.

– Na pewno mamy powody do zadowolenia, bo graliśmy podczas tego turnieju tak, jak sobie założyliśmy. Spokojnie, konsekwentnie, a zarazem widowiskowo. Oczywiście cały czas się uczymy, z tych mistrzostw także sporo wynieśliśmy. Pierwszy raz zagraliśmy z Japończykami, którzy sporo już potrafią. Zaskoczyła nas także postawa Kanady. Widać, że zainteresowanie tą odmianą piłki nożnej jest coraz większe na świecie – opowiada Maciej Barć, najlepszy zawodnik turnieju.

Gra zagłębiowskiej drużyny na tyle spodobała się trójkolorowym, że zaprosili ich do gry w lidze francuskiej. Sosnowiczanie mają nadzieję, że uda im się skorzystać z tej oferty.

– Nie ma szans abyśmy jeździli do Francji co tydzień, ale moglibyśmy tam pojechać raz na dwa miesiące. Od piątku do niedzieli rozgrywalibyśmy po dwa mecze dziennie. W ten sposób nadganialibyśmy terminarz – podkreśla Barć. – To na pewno będzie sporo kosztować. Bez sponsorów nie damy rady, ale wierzymy, że znajdą się firmy, które docenią to co robimy. To duża szansa rozwoju dla nas, a zarazem promocja dla miasta, regionu – dodaje zawodnik sosnowieckiego klubu.

🙂

Opublikowany przez Jorkyball Sosnowiec ( Pilka nozna 2vs2 ) na 20 czerwca 2017

Jorkyball to połączenie piłki nożnej i squash’a. Sosnowiczanie na co dzień trenują w podziemiach centrum handlowego Europa przy ul. Sienkiewicza, gdzie znajduje się kompleks sportowy. Gra – podobnie jak squash – toczy się w całkowicie lub częściowo przeszklonym prostopadłościanie.

Jorkyball Sosnowiec: Piotr Ślimak , Maciej Barć, Michał Krawczyk, Michał Dziewanowski, Paweł Adamik, Artur Pałasz, Marek Szczerba, Mirosław Czerniak, Mateusz Markowski oraz Adrian Siejak, kierownik drużyny.

final Polska vs Francja

Opublikowany przez Jorkyball Sosnowiec ( Pilka nozna 2vs2 ) na 18 czerwca 2017