W poniedziałek w stolicy naszego regionu rozpocznie się tradycyjny Jarmark Świąteczny. Przy alei Zwycięstwa stanie aż 40 stoisk.

Jak powiadają sosnowieccy urzędnicy, będzie to największy w historii miasta jarmark świąteczny. Na mieszkańców będzie czekało 40 stoisk, na których oferowane będą m.in. świąteczne przysmaki, wyroby rękodzielnicze i regionalne oraz różne dekoracje świąteczne.

Dodatkowo przez wszystkie dni jarmarku odbywać się będą koncerty kolęd, przedstawienia o tematyce bożonarodzeniowej oraz bezpłatne warsztaty wykonywania ozdób świątecznych.

– Serdecznie zapraszam mieszkańców Sosnowca do odwiedzenia naszego jarmarku. Przygotowaliśmy wiele atrakcji i na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie. To doskonała okazja aby poczuć klimat nadchodzących świąt – zachęca Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Stragany pojawią się w poniedziałek, 19 grudnia i zostaną do piątku, 23 grudnia. Sosnowiecki Jarmark Świąteczny będzie otwarty od godz. 11.00 do 19.00.

Podobne kiermasze odbywają się już w innych miastach naszego regionu. Od piątku trwa w Dąbrowie Górniczej i Czeladzi, a w niedzielę odbędzie się w Będzinie (od 13.00 do 16.00 przy podziemiach będzińskich).

– Jarmark pełen będzie przepięknych ozdób i świątecznych dekoracji. Na każde dziecko czekać będzie niespodzianka – zapowiadają organizatorzy. – Dodatkowo będzie można bezpłatnie zwiedzić podziemia, a dla najmłodszych przygotowano gry i zabawy – dodają.