Kosmetyki do brody poprawiają wygląd zarostu. W jaki sposób się to dzieje? Olejki, balsamy, czy kremy do brody doskonale nawilżają i pomagają brodzie lepiej się układać. Każdy ma świadomość, że nasza aparycja ma na co dzień znaczenie. Zadbana broda to wizytówka każdego mężczyzny, dlatego warto poświęcić trochę czasu na jej pielęgnację. Dowiedz się jakie kosmetyki do brody kupić, by najbardziej skorzystać! – Polecamy!

Kosmetyki do brody dla gentlemana

Kosmetyki do brody to grupa produktów, które zostały stworzone z myślą o mężczyznach. Prawdziwi gentlemani starają się, by ich zarost był atutem i świetnie się prezentował. Jednak by to osiągnąć, czasem potrzebne jest małe wsparcie. Najlepiej kosmetyki do brody dobrać indywidualnie do potrzeb. Co składa się na te potrzeby i jak najlepiej dopasować kosmetyki do brody dla siebie?

  • Długość zarostu — długość brody może mieć znaczenie podczas wyboru kosmetyków do pielęgnacji brody. Nawilżenie długiej i gęstej brody, która w dodatku jest bardzo sucha może wymagać zastosowania zarówno olejku, jak i kremu. Olejki delikatnie nawilżają i poprawiają stan skóry pod zarostem, jednak na naprawdę pokaźną brodę te kilka kropel olejku może okazać się za mało. Takim osobom najlepiej mogą służyć balsamy, a olejek warto użyć dla uzupełnienia pielęgnacji.
  • Swędzenie skóry pod zarostem — Przyczyny mogą być różne, jednak jeśli nie ma to związku z żadną chorobą, a jedynie suchością skóry, to warto sięgnąć właśnie po olejki do brody i wmasować je w skórę. Olejki świetnie łagodzą podrażnienia, pomagają przy wrastających włoskach i nadmiernie łuszczącej się skórze.
  • Krótki zarost i golenie — Do pielęgnacji krótkiego zarostu, który czasem trymujemy polecamy olejki do brody. Mieszanina olejków eterycznych i witamin to naturalne odżywienie włosków. Produkt tego typu może pozostawiać lekki film na zaroście, co w przypadku suchości świetnie się sprawdza — dociąża włoski i pomaga ułożyć je lepiej. Olejki łagodzą również podrażnienia skóry po goleniu.
  • Niesforne włoski — Chociaż produkty nawilżające powinny problemy tego typu zniwelować, to jeśli zależy nam na mocnym wzmocnieniu i nadaniu nietypowego kształtu np. wąsom — sięgnijmy po wosk do zarostu.

Kosmetyki do brody — jak często używać?

Tak naprawdę nie ma żadnych limitów. Poleca się, by szamponu do brody używać codziennie podczas codziennych zabiegów higienicznych. Specjalne szampony do brody mają składy, które są bezpieczne i pomimo codziennego stosowania nie przesuszą zarostu (co może się wydarzyć, jeśli będziemy do mycia brody używać mocnego szamponu do włosów). Olejków i kremów powinniśmy używać wedle uznania — najlepiej raz lub dwa razy dziennie, po kąpieli. Pamiętajmy, by aplikować olejki w niewielkiej ilości, po uprzednim roztarciu kilku kropel w dłoniach. Podobnie aplikujmy kremy do brody i woski do podtrzymania kształtu.

Kosmetyki do brody na prezent?

Jak najbardziej kosmetyki do brody nadają się na prezent. Zwłaszcza że mężczyźni prezenty praktyczne uwielbiają, a taki prezent z pewnością się nie zmarnuje i nie przeleży w szafie. Kosmetyki do brody do nabycia są online (np. tutaj: https://dlagentlemana.pl/) w atrakcyjnych zestawach, które możemy zapakować na Święta lub Mikołajki. Taki prezent z pewnością wywoła uśmiech na twarzy i chęć wypróbowania produktów u każdego właściciela brody lub wąsów.