Chłodne odcienie blondu są najbardziej pożądanym efektem jasnych koloryzacji. Niestety kosmyki bez ciepłych tonów nie są prostym celem do osiągnięcia. Na sukces procesu farbowania wpływ mają zabiegi przygotowujące do zabiegu i pielęgnujące już po jego zakończeniu. Czy jasny blond o wymarzonym odcieniu jest możliwy do osiągnięcia samodzielnie? Jak farbować włosy w domu?

Jaki blond pasuje do większości typów urody?

Blond jest jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań w koloryzacji. Niezależnie jednak od tego, na jaki wariant farby do włosów się zdecydujemy, najistotniejsza w całym procesie jest świadomość, jak farbować włosy w domu oraz jak je później pielęgnować. Na rynku istnieje wiele wersji blond odcieni, a do najbardziej uniwersalnych należą te zaliczające się do chłodnych tonów. Jednym z najmodniejszych kolorów ostatnich sezonów jest na przykład perłowy blond, który może podkreślać urodę nie tylko niebieskookich.

Najważniejsze zasady pielęgnacji blond włosów

Nawet najlepszy perłowy blond nie da oczekiwanego efektu, jeśli nie zadbamy odpowiednio o włosy już po koloryzacji. Do utrzymania rezultatów zabiegu konieczne jest używanie fioletowych produktów do blondu, które nie dopuszczą do pojawiania się ciepłych tonów. Dla utrzymania miękkich, lśniących i odżywionych włosów konieczne jest używanie produktów nawilżających, ponieważ każda koloryzacja wpływa na strukturę kosmyków. Farbowany blond nie lubi się niestety z promieniami UV, dlatego by zachować jego idealną wersję, nie powinno się wystawiać fryzury za zbyt długie działanie słońca.

Domowe farbowanie włosów

Zanim rozpoczniemy sam proces farbowania, należy wybrać produkt, który sprawdzi się najlepiej do osiągnięcia zamierzonych efektów. Dziś nietrudno wybrać kosmetyk, który mógłby spełnić nasze oczekiwania, bowiem w ofertach drogeryjnych znajduje się bogata gama odcieni każdego z kolorów. Aby przewidzieć rezultat domowego zabiegu, należy zapoznać się z legendą kolorów zamieszczoną przez producenta na opakowaniach. Zwizualizowane są tam efekty, które możemy osiągnąć po nałożeniu farby na aktualny odcień naszych włosów. Przykładowo perłowy blond widniejący na opakowaniu może wyglądać nieco inaczej u właścicielek ciemniejszych kosmyków.

Jak farbować włosy w domu?

Przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest przeprowadzenie testu alergicznego. Wykonuje się go zazwyczaj, nanosząc odrobinę produktu na nadgarstek lub zgięcie łokcia. Równie istotne jest przygotowanie otoczenia oraz naszych włosów. Farby mają intensywne pigmenty, dlatego warto zabezpieczyć podłogę i nasze ubrania przed ewentualnymi zabrudzeniami. Farbowania powinno się dokonywać na nieumytych włosach.

Wykonując samodzielną koloryzację, należy stosować się do zaleceń zamieszczonych w instrukcji dołączonej do kosmetyku farbującego. Cały proces zaczynamy zawsze od pasm znajdujących się w dolnych partiach tyłu głowy lub od odrostów, jeśli je posiadasz. Trzymaj kosmetyk na włosach tak długo, jak zaleca producent, w przeciwnym razie końcowy efekt może nie spełnić Twoich oczekiwań.