Czas mija nieubłaganie i tak samo nieubłaganie kończy się ważność ubezpieczenia OC pojazdu. Kiedy zbliża się termin płatności za kolejne ubezpieczenie, często pojawiają się pytania – czy gdzieś indziej będzie taniej? Czy gdzieś indziej będzie lepsza oferta? W tym artykule tłumaczymy podstawowe pojęcia i podpowiadamy, gdzie najlepiej szukać ofert.

Ubezpieczenie obowiązkowe

Decyzja dotycząca ubezpieczenia bywa powodem rozterek wielu osób. Wybrać samo OC? Czy raczej z dodatkowym AC? A może skorzystać jeszcze z Assistance? Co w ogóle oznaczają te określenia? Zacznijmy od ubezpieczenia obowiązkowego.

OC to ubezpieczenie obowiązkowe, do którego zakupu zobowiązany jest każdy posiadacz pojazdu. Za jego brak grozi kara pieniężna. Jest przypisane do konkretnego pojazdu, więc w przypadku sprzedaży przechodzi na nowego właściciela i obowiązuje do wygaśnięcia umowy ubezpieczenia bądź do momentu jej wypowiedzenia i zakupu nowego OC.

Ubezpieczenia dodatkowe

Autocasco to ubezpieczenie dobrowolne, które zabezpiecza przed skutkami szkód wyrządzonych samodzielnie, w przypadku gdy sprawca szkody jest nieznany, a także w razie następstw tragedii i kataklizmów, takich jak pożary, powodzie, gradobicia i huragany. Chroni także w przypadku kradzieży i uszkodzeń bezpośrednio z nimi związanych.

Assistance to ubezpieczenie, które w zależności od wybranego wariantu chroni przed różnymi zdarzeniami drogowymi. Może obejmować pomoc w zakresie holowania bądź naprawy w przypadku rozładowania akumulatora, awarii, wypadku czy po prostu unieruchomienia auta.

Warto szukać online!

Dobrym pomysłem jest skorzystanie z ubezpieczenia online. Towarzystwa ubezpieczeniowe działające w Internecie, jak np. mtu24.pl dają możliwość nie tylko samodzielnego przeliczenia składek w różnych wariantach i pakietach, ale także dokładnego zapoznania się z ofertą i jej warunkami. Dzięki temu można sprawdzić interesujące warianty “na spokojnie” i bez presji wywieranej przez osoby czekające w kolejce.

Korzystanie z ubezpieczeń online jest opcją najbardziej komfortową i w pełni bezpieczną. Wszystkich formalności można dokonać przez Internet, a polisę opłacić za pomocą przelewu.

Materiał marketingowy Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA w Sopocie