W Zawierciu powstanie pierwsza w mieście galeria handlowa. Budowa ma ruszyć w czerwcu 2018 roku.

W Zawierciu powstanie Brama Jury – pierwsza galeria handlowa w mieście. Wybuduje ją Master Management Group. Jest to dość znana firma, która w swoim portfolio ma już m.in. Bramę Mazur w Ełku, Galerię Niwa w Oświęcimiu oraz MMG Centers w Szczecinie.

Galeria ma być nowoczesnym centrum handlowym, w którym oprócz sklepów znanych marek modowych, sportowych i obuwniczych będzie mieściło się kino Planet Cinema z czterema salami, znajdą się punkty gastronomiczne oraz supermarket spożywczy, a także sala zabaw dla dzieci.

– Wybraliśmy Zawiercie, bo to miasto z potencjałem, a obecność Strefy Aktywności Gospodarczej i stale rozwijająca się infrastruktura drogowa, uzasadniają celowość naszego przedsięwzięcia – mówi Michał Masztakowski z Master Management Group.

Galeria handlowa w Zawierciu - fot.  UM Zawiercie
Galeria handlowa w Zawierciu – fot. UM Zawiercie

Brama Jury, która powstanie przy ul. Wojska Polskiego będzie specjalnie skrojonym na potrzeby Zawiercia centrum handlowym. Będzie mieć około 14,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Ma tam funkcjonować ponad 45 sklepów oraz parking na 473 miejsca.

– Jesteśmy zadowoleni, kiedy miasto się rozwija, dlatego tworzymy jak najlepsze warunki do inwestowania. Mamy nadzieję, że inwestycja Master Management Group zakończy się sukcesem – powiedział Marcin Wojciechowski, rzecznik prasowy UM w Zawierciu.

Autorem koncepcji architektonicznej projektu galerii w Zawierciu jest pracownia LW+ARCHITEKCI z Warszawy. Firma ta z sukcesami realizuje projekty na całym świecie, współuczestniczyła m.in.w tworzeniu koncepcji dla Centrum Wola Park w Warszawie.

Inwestor otrzymał już prawomocne pozwolenie na budowę, która ma ruszyć w czerwcu 2018 roku. Otwarcie planowane jest na czwarty kwartał 2019 roku.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

W Sosnowcu powstanie nowe centrum handlowe [WIZUALIZACJE]